آشنایی با منابع کنکور هنر ۹۸ برای دروس اختصاصی و عمومی

[ad_1]

برای آگاهی یافتن از منابع کنکور هنر ۹۸ بادی این منابع را در دو دسته بندی عمومی و اختصاصی در نظر بگیرید. به طور کلی برای شرکت در کنکور هنر باید در ۷ شاخه درسی منابع را مطالعه کنید درک عمومی هنر، خلاقیت تصویری و تجسمی، خواص مواد، خلاقیت نمایشی، درک عمومی ریاضیات و فیزیک، ترسیم فنی و خلاقیت موسیقی از جمله این دسته بندی ها می باشند.

مطالعه منابع کنکور هنر 98

معرفی منابع کنکور هنر ۹۸:

همانطور که می دانید دروس عمومی که باید برای کنکور آن ها را مطالعه کنید در بین رشته های مختلف یکسان است و شرکت کنندگان رشته های هنر، ریاضی، زبان، انسانی و تجربی باید این واحدهای درسی را مطالعه و در آزمون مورد سنجش قرار بگیرند. در ادامه بیشتر منابع کنکور هنر ۹۸ را توضیح خواهیم داد.

دروس عمومی مشترک برای تمام رشته ها عربی، دین و زندگی، فارسی و  زبان انگلیسی است که باید با توجه به سال شرکت در کنکور که سال ۹۸ می باشد از کتاب های چاپ جدید ۹۷-۹۸ استفاده کنید و منابع باید از سه پایه تحصیلی( دهم، یازدهم و دوازدهم)  مورد مطالعه قرار بگیرد.

کنکور هنر 98

با توجه به اینکه سازمان سنجش منابع مورد مطالعه برای شرکت کنندگان کنکور هنر را برای افراد نظام گذشته در نظر گرفته است ما نیز در اینجا به معرفی همین منابع اکتفا می کنیم.

منابع کنکور هنر ۹۸ برای داوطلبان این رشته در سطح دروس اختصاصی به شرح ذیل است:

خلاقیت تصویری و تجسمی:

بودجه بندی درسی برای شرکت کنندگان بدین شکل ارائه شده است: طراحی ۱و۲، انسان-فضا-طراحی، کارگاه نقاشی، طراحی اندام و لباس، خط در گرافیک، حجم سازی ۱، مبانی تصویر سازی، مبانی هنرهای تجسمی و کارگاه هنر ۱ و ۲ می باشد.

منایع کمک آموزشی مورد نیاز نیز مبانی هنرهای تجسمی نوشته غلامحسین نامی و همچنین مبانی طراحی گرافیک آرمین هیوفمن می باشد.

خلاقیت موسیقی:

ساز شناسی ایرانی، کتاب خلاقیت موسیقی، شناخت سازهای ارکستر سمفونیک ۱ و ۲ و مبانی نظری و ساختار موسیقی ایرانی از بودجه بندی دروس در این واحد درسی است که توسط سازمان سنجش ارائه شده است.

منابع مطالعه ای کنکور هنر

منبع کمک آموزشی مناسب نیز می تواند تئوری موسیقی مصطفی کمال پور تراب و کتاب پرویز منصوری ساز شناسی باشد.

درک عمومی ریاض و فیزیک:

فیزیک ۱ و ۲ و ۳، هندسه ۱ و ۲،  ریاضی ۱ و ۲

منابع کمک آموزشی برای این دروس می توانید از منابع مشترک دروس فیزیک و هندسه استفاده کنید که شامل محاسبات عددی، فیزیک و هندسه است.

درک عمومی هنر:

آشنایی با رشته های مختلف هنری، کتب نیم سال اول و دوم سال چهارم هنر، سیر هنر در تاریخ ۱ و ۲ ، عکاسی ۱ و ۲، هنر و ادب فارسی، آشنایی با صنایع دستی ایران ۱، پایه و اصول صفحه آرایی، تاریخ هنر ایران، تاریخ هنر جهان، آشنایی با بناهای تاریخی( نقشه کشی معماری)، کارگاه طراحی نقوش سنتی ۱، آشنایی با مکاتب نقاشی، آشنایی با میراث فرهنگی و هنری ایران و خوشنویسی

منابع کمک آموزشی پیشنهادی برای این واحد کتاب تاریخ هنر کمبریج و کتاب هنر در گذر زمان نوشته هلن گاردنر است که در کنار منابع کنکور هنر ۹۸ می تواند برای یادگیری بیشتر مطالعه شود.

خلاقیت نمایشی:

اصول و مبانی ماسک و گریم، آشنایی با ادبیات کهن ایران و جهان، هنر و ادب فارسی، اصول و مبانی طراحی صحنه، اصول و مبانی نمایش عروسکی و انسان – فضا – طراحی. از منابع کمک آموزشی تاریخ سینما مسعود مهرابی است.

کنکور هنر سال 98

خواص مواد:

تکنولوژی مواد، الیاف نساجی و آزمایشگاه، شناخت مواد و مصالح، عکاسی ۱ و ۲، تکنولوژی چاپ، مصالح ساختمانی، متالوژی عمومی شناخت و مواد صنعتی، آشنایی با صنایع دستی و فیزیک نساجی و آزمایشگاه. در کنار این منابع می توانید از منبع آیندگان برای یادگیری بیشتر استفاده کنید.

ترسیم فنی:

ترسیم فنی و نقشه کشی، علم مناظر از منابع این واحد محسوب می شود و منابع کمک آموزشی پیشنهادی برای آن نیز رسم فنی عمومی از احمد متقی پور، کتاب سعید درویش( منشور دانش) است.

منابعی که در بالا برای شما عزیزان ارائه شد از مجموعه ای از منبع کنکو هنر ۹۸ به همراه کتاب های کمک آموزشی مناسب بود که می توانید برای موفقیت بیشتر در کنکور از آنها استفاده کنید.

The post آشنایی با منابع کنکور هنر ۹۸ برای دروس اختصاصی و عمومی appeared first on آرگا.

[ad_2]
منبع – بالا ⇑

Random Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

دو × سه =