آشنایی با کویر مرنجاب و نحوه سفر به این مکان زیبا و متفاوت

[ad_1]

کویر زیبای مرنجاب از نواحی شمالی خود به دریاچه نمک آران و بیدگل ختم می شود و از نواحی غربی نیز به دریاچه های حوض مره و حوض سلطان ختم می شود در نواحی غربی پارک ملی کویر و بندر ریگ قرار گرفته اند. کویر مرنجاب به دلیل تنوع جانوری و همچنین زیست بوم های کویری خود در ایران بسیار شناخته شده است و مورد توجه گردشگران علاقه مند به کویر گردی است.

  دیدنی های مرنجاب

کویر مرنجاب را بهتر بشناسید:

بخش عمده ای از این کویر دیدنی را پوشش هایی از تپه های شنی و ریگزارها پر کرده اند و بیشتر گیاهان نیز گیاهاهن شور پسند هستند. گونه هایی از درخت گز، تاغ و بوته های ارته، اسکنبیل، قیچ و دم گاوی است. حیواناتی که ممکن است در این کویر و در طول سفر پر هیجان خود مشاهده کنید حیواناتی همچون شغال، روباه، گرگ، کفتار، عقاب، عقرب و آفتاب پرست می باشند.

جالب است بدانید نام این کویر مرنجاب در دوران شاه عباس صفوی برگزیده شده است و در مسیرهایی از این شهر کاروانسراهایی وجود داشته است کاروانسراها و قلعه هایی که در زمان تردد افغان ها و تاجیک ها دارای اهمیت نظامی نیز بوده است.

کویر زیبای مرنجاب

جاذبه ها و مکان های دیدنی مرنجاب شامل نقاط مختلفی از این کویر می شود جنگل هایی از تاق با وجود تپه های بلند ماسه ای جلوه ای تماشایی به این کویر بخشیده اند. یکی از جذابیت های این مناظر وجود جزیره سرگردان است که در برخی از فصل ها دارای بارندگی است و در برخی دیگر از فصول دریاچه نمک می شود.

یکی از جاذبه های تاریخی که در این منطقه دیده می شود چاه تاریخی دستکن است و در محلی از آبشخورهای شتر واقع شده است. ریگ شق نیز منطقه ای در شهرستان بادرود اصفهان است که دارای ارتفاعات زیادی است.

کویر جذاب مرنجاب

قلعه کرشاهی که در منطقه ای از جزیره سرگردان است در کنار دیگر قلعه ها و دریاچه نمک بسیار دیدنی می باشد. این قعه ها از قلعه ها و تاسیسات دفاعی قدیم بوده است که از همین جهت دارای اهمیت فراوانی است. این قلعه ها به جهت تاریخی بودن بسیار دارای اهمیت هستند و به جهت امنیتی دارای اهمیت بالایی بوده اند.

کویر مرنجاب و جاذبه ها

در کنار کاروانسراهای این منطقه نیز قنات هایی وجود دارد که بسیار بزرگ هستند و دارای آب شیرین می باشند و این امر در میان کویری از شوره زار و نمک زار بسیار شگفتی آفرین است.

کویر تماشایی مرنجاب

برای سفر به کویر مرنجاب باید از مسیرهای آران و بیدگل بگذرید و در مسیری دیگر نیز می توانید از نواحی پارک ملی کویر و این کاروانسراها عبور کنید.

The post آشنایی با کویر مرنجاب و نحوه سفر به این مکان زیبا و متفاوت appeared first on آرگا.

[ad_2]
منبع – بالا ⇑

Random Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

یک × 3 =