شرایط مهاجرت به مالزی برای ایرانیان چگونه است؟

[ad_1]

برای مهاجرت به هر کشوری شرایطی لازم است که می توان از طریق آن اقدام به مهاجرت کرد در مالزی بیشتر مهاجرت ها از نوع شغلی یا تحصیلی می باشد و افرادی که به قصد پیشرفت کاری به این کشور مهاجرت می کنند به شکل های مختلفی اقدام به این کار می کنند. مهاجرت به مالزی از نوع کاری به دو شکل کارآفرینی یا همکاری با کارفرمای مالزی قابل انجام است.

نحوه مهاجرت به مالزی

روش ها و مراحل مهاجرت به مالزی

ویزا انواع مختلفی دارد که یکی از ساده ترین ویزاها ویزای توریستی است که شما با وارد شدن به خاک مالزی می توانید به مدت ۱۵ روز ویزای توریستی داشته باشید. اما برای دریافت سایر ویزاها باید مراحلی را طی کنید.

مهاجرت کاری:

اگر قصد مهاجرت به مالزی از نوع کاری را دارید باید در ابتدا مقررات و قوانین این نوع مهاجرت را بدانید ساعت کاری در کشور مالزی حداکثر ۸ ساعت است و انجمن کارفرمایان مالزی به همراه چند سازمان و انجمن دیگر به کارهای مربوط به این امور رسیدگی می کند.

همانطور که در قسمت بالا اشاره کریم برای مهاجرت کرده به این کشور و دریافت ویزای کاری باید به دو شکل اقدام کرد. از طریق سرمایه گذاری در شرکت ها، کارآفرینی و یا از طریق همکاری با کارفرمای مالزی می توان این کار را انجام داد.

مهاجرت کردن به کشور مالزی

ویزای مرتبط که توسط کارفرما برای فرد مهاجر ارسال می شود نوعی نامه درخواست همکاری است که شامل متن نامه درخواست همکاری، ضمانت بانکی، گواهی سلامت، فرم شرایط کاری و … است

هزینه انجام این کار و دریافت ویزای صادر شده در یک سال برابر با ۱۳۰۰ رینگیت است که برای بخش های مختلف تولیدی و خدماتی می باشد.

مهاجرت تحصیلی:

در این کشور می توانید در مقاطع مختلف تحصیلی اقدام به ادامه تحصیل کنید جالب است بدانید که افرادی که از طریق ویزای تحصیلی اقدام به مهاجرت به مالزی می کنند نباید در طول دوره تحصیل کار کنند و حق کار کردن ندارند.

دانشجو تنها در صورتی می تواند مشغول به کار باشد که از طرف موسسه آموزش خود اجازه پرداختن به کارهای پاره وقت را داشته باشد. هزینه دریافت این نوع ویزا ۲۰۰ دلار است که جدای از مخارج تحصیلی و زندگی در نظر گرفته می شود.

ویزای اجتماعی:

این نوع ویزا با مهلت ۶ ماهه که به شکل دعوتنامه از سوی فرد مازی و یا شرکتی در مالزی برای فرد مهاجر ارسال می شود و از این طریق می تواند اقدام به مهاجرت کند. بر اساس این ویزا، شما از اعتبار کمی برای ماندن در خاک مالزی برخوردار هستید همچنین اجازه خارج شدن از این کشور را ندارید.

مهاجرت تحصیلی به مالزی

همانطور که می دانید دریافت ویزای کاری در کشورهای مختلف نیاز به تخصص و مهارت خاص دارد یعنی فرد مهاجر در صورت داشتن مهارت و تخصص در زمینه ای خاص می توانید از این طریق اقدام به مهاجرت کند اما در صورتی که فرد توانایی و تخصص خاصی نداشته باشد در این صورت چگونه باید اقدام کند.

برای افرادی که می خواهند بدون تخصص مهاجرت کنند باید از ویزای کارگری استفاده کرد این نوع ویزا دارای اعتبار یک ساله است و برای بخش های خدماتی، صادرات و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. مهاجرت به مالزی از طریق ویزای کارگری شامل مشاغلی است که دارای جایگاه اجتماعی ویژه ای نیستند و از کارهای پاره وقت از آن یاد می شود.

The post شرایط مهاجرت به مالزی برای ایرانیان چگونه است؟ appeared first on آرگا.

[ad_2]
منبع – بالا ⇑

Random Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

نه + شش =