معماری و آینده آن: فناوری و پایداری

“بدون شک، در مورد تاثیر معماری و هنر ساخت و ساز بر شخصیت انسانی و فعالیت های آن، ما ساختمان ها را می سازیم، و پس از آن این چیزی است که ما را می سازد.” وینستون چرچیل، در سخنرانی به انجمن معماران انگلیسی، 1924.

 

معماری و آینده آن: فناوری و پایداری

در ابتدای قرن بیستم، یک سبک جدید از هنر ساختن شروع به بلور شدن نمود، که بعدها معماری مدرنیته نامیده می شد.

تعدادی از معماران، اروپایی و آمریکایی (لوئیس سالیوان، فرانک لوید رایت، آنتونی گائودی، اتو واگنر و دیگران) به منظور توسعه راه حل های جدید در معماری، در زمینه عقلانیت مدرنیته که شروع به خود را نصب کنید، و در پی انقلاب و جنبش های اجتماعی و سیاسی به نام برای تغییرات زیادی در جنبه های مختلف زندگی .

معماران حاضر به دکوراسیون مدرن و Alfajfajh روزه که در زمان خود غالب است، و از قواعد نظریه های جدید از طراحی تعیین می کنند، مهم ترین قانون “فرم تابع عملکرد”.

آنها همچنین سعی داشتند ساختار ساختاری را همانطور که هست نشان دهند، نشان دادند که مصالح ساختمانی “همانطور که واقعا” است و آن را با مواد دیگر مسدود نکرده است. اندازه ساختمان ها و خطوط آنها روشن، مستقیم و عمدتا عمود بود.

آنها با مشتاقانه از مواد و فن آوری های جدید که در زمان خود در دسترس بودند استفاده می کردند.

از سوی دیگر، بسیاری از معماران مدرنیته از نقش اجتماعی و سیاسی که می تواند توسط معماری و برنامه ریزی شهری، Fsharqua بازی، برای مثال آگاه بودند، در طراحی محله و محله های جدید در شهرستانها، و درگیر در پروژه های مسکن دولتی که در پی جنگ جهانی اول راه اندازی شده است.

معماری مدرن در دهه های اولیه قرن بیستم تاسیس، دیدم دهه سوم قرن گذشته، ظهور نمایندگان ارشد این معماری، مانند لوکوربوزیه، والتر گروپیوس و میس ون در روهه. کالج Bauhaus در آلمان توسط Gropius تاسیس شد. این مدرسه که تا به امروز، نه تنها در معماری، بلکه در تمام هنرهای طراحی، به منزله مدرنیته و آزمایشگاه و تابش آن تبدیل شده است.

در اواخر دهه 1920 “کنگره جهانی معماری مدرن” توسط لوکوربوزیه و تعدادی از معماران اروپایی تاسیس شد.

این کنفرانس علاوه بر گسترش اصول مدرنیته، موضوع «معماری را به عنوان یک پوشش اجتماعی» تصویب کرد، به این معنی که معماری باید به عنوان یک ابزار برای بهبود زندگی مردم استفاده شود.

کنفرانس هر دو سال تا سال 1958 ادامه داشت (با وقفه در جنگ جهانی دوم).

 

معماری و آینده آن

مدرنیته و فراتر از آن

معماری مدرنیسم،

که بخش مولد آن از دهه 1930 به سبک “بین المللی” نامیده می شود، در اروپا و امریکا گسترش یافته است.

و همچنان در پایتخت ها و شهرهای قاره های دیگر گسترش یافت که عمدتا تحت یورش استعمار این کشور اروپایی قرار داشتند.

اشکال اروپایی معماری در کشورهای دیگر، بدون در نظر گرفتن شرایط و نیازهای محلی، آب و هوا، اجتماعی یا اقتصادی، بازتولید شد.

این روش از زمان آغاز آن مورد انتقاد قرار گرفته است. علاوه بر این، منتقدان او به او توصیفاتی نظیر “زشت”، “سفت”، “استریل” و “نخبهگرا” دادند.

چنین انتقادی در نیمه دوم قرن بیستم به حرکت درآمد و به عنوان یک واکنش به سبک جهانی، به دنبال آزمایش روش های جدید در معماری بود.

برجسته ترین این روش ها: “مدرن آلی” (فرم ها و سطوح منحنی به جای خطوط مستقیم) و «فرمالیسم جدید” (یکپارچه سازی عناصر کلاسیک مدرن) طرح و “وحشیانه” (ساختمان “سنگین” طبیعت Sarahi). برای تشکیل یک روند قوی، مخالف مدرنیته، و در دهه هشتاد تشدید شد، که به عنوان حرکت «پست مدرنیته» شناخته می شود.

معماری پست مدرن از بازگشت

“شرایط، دکوراسیون و ارجاع” به معماری به عنوان پاسخی به اشکال خشک سبک جهانی الهام گرفته است.

معماران دوباره کشف عناصر تزئینی با دوره های قبلی از مدرنیته و Dmjoha در طراحی های خود (آسمان خراش تاج گذاری با آن مواجه شده مزین از دوران “باروک”، شناخته شده به عنوان “سونی ساختمان” در نیویورک).

آنها عمدا به دنبال حرکت مستقیم از خطوط مستقیم به سطوح و فرم های نا آشنا بودند.

این روش هنوز هم توسط برخی از معماران به این روز اتخاذ شده است. در میان برجسته ترین نمایندگان از این معماری: آمریکا پیتر آیزنمن، اسپانیایی ریکاردو Bofill، سوئیس ماریو بوتا، آمریکا فیلیپ جانسون، بریتانیا جیمز استرلینگ و ایتالیایی آلدو روسی.

 

پیشنهاد : طراحی بیمارستان طرح 4

 

در مواجهه با پست مدرنیزم و یا کوتاه مدت پس از آن، سبک های دیگر در معماری بوجود آمده اند، که بیشتر آنها امروزه مورد استفاده قرار می گیرند.

مهمترین و گسترده ترین آنها عبارتند از:

معماری با تکنولوژی بالا، معماری نابودسازی و معماری پایدار. در زیر تلاش برای شناسایی هر یک از این روش ها با نمایندگان برجسته تر است.

معماری با تکنولوژی بالا:

همچنین به عنوان مدرنیزه دیر یا اکسپرسیونیزم ساختاری شناخته شده است:

در اواخر دهه هفتاد ظهور کرد و نوعی نوسازی در معماری مدرنیته را در نظر گرفت.

این معماری عناصر صنعت پیشرفته فن آوری را به طراحی ساختمان ها متصل می کند.

ساختار ساختاری، اغلب فولاد، عمدا در خارج از ساختمان و همچنین در داخل آن نشان داده شده است (معمار بریتانیایی نورمن فوستر ساختمان لندن HSBC را ببینید).

در ساختمان ها مانند مرکز فرهنگی پمپیدو در پاریس، این ایده و جو در زمان حداکثر ابعاد، به عنوان برخی از عناصر که به نظر می رسد ساختاری باید تابع تشریفات – تنها زیبایی، علاوه بر نشان دادن “قسمتهای داخلی” از ساختمان (به عنوان مثال، تهویه و لوله های خنک کننده)، و استفاده از عناصر زیبایی شناسی است.

از مهم ترین معماران این سبک:

انگلیسی ریچارد راجرز و نورمن فاستر، رنزو پیانو و ایتالیایی جانفرانکو Frankina، کلمبیا بروس گراهام و بنگالی فضل رحمان خان.
Deconstruction: Deconstruction یکی از تظاهرات معماری پست مدرن است. این معماری تحت تأثیر تئوری ناپایدار زبان، فلسفه و علوم اجتماعی قرار گرفت.

آن را به عنوان نام آن نشان می دهد، با جداسازی و یا تکه تکه شدن حجم و دستکاری سطوح در فرم های غیر موازی، و زاویه ها اغلب تیز تر از زوایای موجود است. عناصر معماری ظاهرا تحریف شده یا تحریف شده اند.

در نهایت، این ساختمان به نظر می رسد یک “آشفتگی سازمان یافته” (ساختمان ساختمان آتش نشانی ویتا Zaha Hadid) را ببینید.

این معماران شناخته شده Batballm این روند هر دو: Alomerreqi فرانک گری، بولونی دانیل لیبسکیند، هلندی رم کولهاس، برنارد چومی در علاوه بر این به عراق – انگلستان، به زاها حدید.

معماری پایدار:

گاهی اوقات به عنوان معماری سبز یا معماری زیست محیطی شناخته می شود، به دنبال به حداقل رساندن تاثیر منفی محیطی ساختمان ها می باشد.

از طریق استفاده موثر از مواد، منابع و فضاهای. پایداری در مورد معماری، به طور کلی درک شده، بدین معنی است که اطمینان حاصل کنیم که تصمیمات و اقدامات ما فرصت های نسل های آینده را محدود نمی کند. هیچ ویژگی کلی برای ساخت در معماری پایدار مشترک نیست.

اما ممکن است اولین قاعده در معماری مدرنیته باشد، یعنی “شکل تابع زیر است”، همان چیزی است که در مورد معماری سبز نیز کاربرد دارد.

برخلاف بسیاری از روش های معماری که مشاهده کردیم، آنها بر اساس ملاحظات رسمی نیستند.

این بحث در جزئیات پاراگراف در مورد مسیرهای آینده معماری بحث خواهد شد.

با وجود تعداد زیادی از معماران که از اصول معماری پایدار را پذیرفته اند، “ستاره های خود را” چند، آنها را یادآوری:

کانادا پیتر بازبی، Alomerreqi اریک کره ای فرد، مالزی کن یانگ و پیانو ایتالیایی رنزو. ما نمی توانیم در اینجا به نام حسن فتحی معمار مرحوم مصری اشاره کنیم که یکی از اولین پیشگامان این معماری بود حتی قبل از اینکه به نام آن شناخته شود.

دو مجموعه از عوامل امروز تاثیر می گذارد،

و به احتمال زیاد تحت تاثیر قرار دهد خواهد شد، در آینده قابل پیش بینی در معماری:

از یک طرف است که اولین توسعه عمده در تکنولوژی وجود دارد:

کامپیوتر، شبکه جهانی وب و استفاده از ارتباطات؛ توسعه از هواپیما تکنولوژی چاپ سه بعدی و بدون سرنشین است.

از سوی دیگر آگاهی رو به رشد از خطرات محیط وجود دارد، و در نتیجه در زندگی و جوامع بشری؛ و ادراک است که روز ریشه پس از روز که منابع و فضا در این سیاره محدود است، و نیاز به حفظ آن برای نسل های آینده.

امروزه، به لطف تکنیک های طراحی، که می تواند تصاویر بسیار واقع گرایانه از پروژه معماری را تولید کند، می توانیم پروژه ها را در وب به اشتراک بگذاریم.

پس از اتمام ساخت و ساز، عموم مردم می توانند پروژه را ببینند و نظرات خود را بیان کنند.

این اجازه می دهد تا ساختمان ارزش و معنای جمعی به دست آورد. افزایش مشارکت در سایت های شبکه های اجتماعی به این معنی است که ساختمان ها جامعه مدرن و نیازهای آن را بازتاب می دهند. از سوی دیگر، امکان تأمین مالی پروژه ها به روش “تامین مالی عمومی” معمار را از وابستگی به یک مشتری آزاد می کند.

این بدان معنی است که معماران آینده اگر موفق به اتخاذ این روش بودجه باشند، در اینجا نیز نزدیک به چیزی است که جامعه می خواهد و نه آنچه مشتری می خواهد.

با تشکر از برنامه های طراحی سه بعدی آن و توانایی آن به دقت شبیه سازی داده های هندسی، ساختمان های آینده قادر به گرفتن اشکال کاملا متفاوت خواهند بود. ما احتمالا شاهد شکلهای منحنی بیشتر، نزدیک به طبیعت هستیم. معمار قادر خواهد بود که بهترین در مصالح ساختمانی را نشان دهد و از قابلیت ها و خواص آن “به آخرین ستون ها” استفاده کند.

چاپگر سه بعدی،

که در چند سال گذشته به صورت شفاف در ساخت و ساز استفاده شده است، می تواند نحوه طراحی و ساخت ساختمان ها را نیز تغییر دهد.

چاپگر ها قادر خواهند بود در یک زمان از مواد مختلف استفاده کنند، فرصت های نامحدود را برای معماران آینده ایجاد می کنند و ممکن است زیبایی شناسی معماری را کاملا تغییر دهند. استفاده از چاپگرهای سه بعدی به طور گسترده در ساخت و ساز فقط موضوع زمان است.

هزینه ساخت چاپگر یکی از اصلی ترین محرک ها است: امروز چاپگرهایی هستند که می توانند 10 خانه را در روز چاپ کنند و هزینه آن بیش از 10/1 هزینه ساخت خانه توسط روش های سنتی نیست.

در حال حاضر استفاده از UAVs در معماری هنوز در مراحل تجربی خود است.

اما ما می توانیم تصور کنیم استفاده از هواپیما با کمک کامپیوتر برای کمک به ساختن ساختمان های بلند، یا در راه دور و یا در مکان های بالا.

این هواپیما به مکان هایی می رسد که مردم نمیتوانند به آنها دسترسی پیدا کنند و می توانند وظایف خود را با دقت و سرعت بسیار بالا انجام دهند و مناطق جدید معماری را باز کنند.

بشریت و محیط زیست آن

همانطور که تعداد افراد در این سیاره افزایش می یابد (برآوردها می گویند ما 10 میلیارد سال در سال 2056 تبدیل خواهیم شد)، منابع و فضاهای کمبود می یابند.

امروزه بیش از نیمی از جمعیت جهان در شهرها زندگی می کنند و تا سال 2040 به 75 درصد برسد.

حدود 20 درصد از جمعیت جهان (3 میلیارد) در 20 سال آینده به خانه ها نیاز دارند. نگرانی در مورد انفجار جمعیت، آلودگی، گرمایش جهانی و ذوب شدن قطب یخ در حال حاضر روی طراحی معماری تاثیر گذاشته است. در آینده ای نزدیک، ما شاهد تبدیل این نگرانی بیشتر و بیشتر در ساختمان های اطرافمان خواهیم بود.

این عوامل بدون شک منجر به یک معماری آگاهانه، اجتماعی تر و سازگار با محیط زیست می شود.

راه حل های پایدار برای مسکن و شهرنشینی نه تنها در آینده معماری، بلکه در آینده بشریت نیز مهم خواهد بود.

راه حل های پایدار با استفاده از مصالح ساختمانی

که خودشان پایدار هستند، به جای سیمان و آهن آغاز می شود (تولید آنها به تنهایی 8 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای را تشکیل می دهد).

چوب، برای مثال، مواد پایدار است. راه حل های چوب می تواند فولاد در عناصر ساختاری و پل به لطف آثار از قبیل ستون ورق از تکنولوژی چوبی جایگزین، تا “آسمان خراش” چوبی حال حاضر شروع به در سال های اخیر ظهور، مانند ساخت ورزشگاه خانه در لندن، و دیگران در سوئد، کانادا، آلمان و استرالیا است. گلدان یکی دیگر از مواد ساختمان پایدار است که در دهه های گذشته قرن گذشته کشف شده است.

بسیاری از مراکز تحقیقاتی این مواد را مورد مطالعه و آزمایش قرار داده اند، تکنیک های قدیمی ساختمان گلدان را از بین می برند و سایر تکنیک های مدرن را توسعه داده اند.

بسیاری از پروژه ها در بسیاری از صنایع وابسته به خاک رس به عنوان مصالح ساختمانی عمده ای مورد استفاده قرار می گیرند.

با توجه به مزایای زیست محیطی، اقتصادی و زیبایی شناختی این مصالح ساختمانی، این روند احتمالا در آینده ادامه خواهد یافت.

راه حل های پایدار

نیز به معنای صرفه جویی در انرژی، انرژی های تجدید پذیر (خورشید، باد …) است.

این تقریبا هدف معماری امروز است. بنابراین، ما شاهد افزایش استفاده از پانل های خورشیدی می شویم، و آنها را در فضاهای و سقف ساختمان ها ادغام می کنیم.

ما شاهد افزایش فضای سبز و سطوح هم هستیم.

گیاهان به عنوان بخشی اساسی از طراحی ساختمان ها، با توجه به تاثیر مثبت آن بر آب و هوای محلی و روان جمعیت، وارد خواهند شد. “باغ های آویزان” در شهرهای ما تبدیل به یک دید آشنا خواهد شد.

معماری به نظر می رسد در آستانه نوآوری

نوآوری در آینده نزدیک باشد. تکنولوژی توسط دست و پایداری دست به دست می شود، دور از ساختار آشنا و سازه های سنتی که ما برای دیدن در شهرهایمان استفاده می کنیم.

ساختمانها بیش از پیش نیازهای و آرزوهای جامعه را بازتاب می دهند. مردم فرصت دارند سخنان خود را در ساخت آینده و آینده فرزندان خود بگویند.

Random Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پنج × سه =