معماری مدرن و تغییرات آن

امروز برای شما دوستان عزیز یک مقاله در مورد معماری مدرن و تغییرات آن را در وب سایت 20 علم گذاشته شده

مدرنیسم فقط یک سبک معماری دیگر نیست. این یک تکامل در طراحی است که بین سال های 1850 و 1950 رخ داد – بعضی ها می گویند که زودتر از آن آغاز شده است. عکس های ارائه شده در اینجا نشان می دهد آرایه ای از معماری معرفت شناسی، سازه گرایی، باوهاوس، کارکردگرایی، بین المللی، مدرنیزم نیم قرن کویر، ساختارگرایی، فرمالیستی، تکنولوژی پیشرفته، وحشیگری، دکتونسترو گرایی، مینیمالیسم، دشتیل، متابولیسم، ارگانیک، پست مدرنیسم و پارامتریسم

همانطور که شما تصاویری از این رویکردهای قرن بیست و یکم قرن بیستم را برای طراحی ساختمان مشاهده می کنید، متوجه می شوید معماران مدرن اغلب بر فلسفه های طراحی چندگانه برای ساختن ساختمان هایی که شگفت آور و منحصر به فرد هستند، ترسیم می کنند. معماران، مانند هنرمندان دیگر، بر گذشته می مانند.
سابقه مدرن

چه زمانی دوره مدرن معماری آغاز شد؟ بسیاری از مردم معتقدند که ریشه های مدرنیته قرن بیستم با انقلاب صنعتی (1870-1820) است. ساخت مصالح ساختمانی جدید، اختراع روش های جدید ساخت و ساز و رشد شهرها الهام بخش معماری است که مدرن شناخته می شود. معمار شیکاگو لوئیس سولیوان (1854-1924) معموال به عنوان اولین معمار مدرن نامگذاری شده است، اما آسمان خراش های اولیه او چیزی شبیه آنچه امروزه به عنوان “مدرن” در نظر نمی گیریم.

نامهای دیگر عبارتند از: لوکوربوزیه، آدولف لووس، لودویگ میس ون روئه و فرانک لویید رایت، همه متولدین قرن نوزدهم هستند. این معماران روش جدیدی برای تفکر در مورد معماری، ساختاری و زیبایی ارائه داد.

در سال 1896، لوئیس سولیوان در همان سال به شکل زیر به عنوان مقاله شناخته شد، معمار ویتنام، اتو واگنر، Moderne Architektur نوشت: دستورالعمل آموزشی انواع، کتاب راهنمای دانشجویان خود را به این زمینه هنر:

“تمام آثار مدرن باید با مواد جدید و تقاضاهای موجود مطابقت داشته باشند، اگر آنها را با انسان مدرن مطابقت داشته باشند؛ آنها باید خود را بهتر، دموکراتیک، اعتماد به نفس خود، طبیعت ایده آل نشان دهند و به پیشرفت های فنی و علمی بزرگی انسان توجه کنند؛ به عنوان تمایل کاملا عملی خود – که قطعا خود آشکار است! ”

با این حال، این کلمه از مودم لاتین به معنای “فقط در حال حاضر” است، که باعث می شود ما تعجب کنیم که آیا هر نسل یک جنبش مدرن دارد. کنت فرامپتون، معمار و مورخ انگلیسی، تلاش کرده است “شروع دوره را آغاز کند”.

“دقیق تر یکی برای منشاء مدرنیته جستجو می کند … بیشتر به نظر می رسد دروغ است. یکی از آن ها تمایل دارد که آن را به عقب بازگرداند، اگر نه به رنسانس، و سپس آن جنبش در اواسط قرن 18 هنگامی که یک دیدگاه جدید از تاریخ معماران را به سؤالات کانون های کلاسیک از Vitruvius و سندی که در باقی مانده از دنیای عجیب و غریب به منظور ایجاد یک مبنای عینی تر است که برای کار “.

درباره معماری کتابخانه ی Beinecke، 1963

بیرونی، کتابخانه کتاب و کتاب دست نویس Beinecke، دانشگاه ییل، نیوهیون، کانکتیکات
کتابخانه مدرن Beinecke، دانشگاه ییل، گوردون بانشفت، 1963. عکس از بری وینیکر / گتی ایماژ (بریده شده)

بدون پنجره در یک کتابخانه؟ دوباره فکر کن در اینجا نشان داده شده است، کتابخانه کتاب های نادر 1963 در دانشگاه ییل هر کاری را که از معماری مدرن انتظار می رود، انجام می دهد. علاوه بر کارکردن، زیبایی ساختمان، کلاسیکسی را رد می کند. ببینید که آن صفحات در دیوارهای بیرونی که ممکن است پنجره ها باشند؟ در واقع، اینها پنجره هایی برای یک کتابخانه کتاب های نادر مدرن هستند. نما با تکه های نازک از سنگ مرمر ورمونت ساخته شده است، اجازه می دهد نور طبیعی فیلتر شده از طریق سنگ و به فضاهای داخلی – یک پیشرفت فنی قابل توجه با مواد طبیعی و یک طراحی مدرن توسط معماران گوردون بنهاشفت و Skidmore، Owings & Merrill (SOM).

اکسپرسیونیسم و نئو بیانگرایی

دید عقب برج ایشتین (Einsteinturm) در پوتسدام یک کار آزمایشی توسط معمار ارich Mendelsohn، 1920 است
دیکشنری معماری مدرن: اکسپرسیونیسم و نئو بیانگرایی دید عقب برج ایشتینتین (Einsteinturm) در پوتسدام یک کار بیانگرایی توسط معمار ارich Mendelsohn، 1920 است. عکس © Marcus Winter از طریق Wikimedia

ساخته شده در سال 1920، برج ایشتینتین (Einsteinturm) در پوتسدام، آلمان یک کار بیانگرایی توسط معمار ازich Mendelsohn است.

اکسپرسیونیسم در اثر دهههای اول قرن بیستم از کار هنرمندان و طراحان آوانگارد در آلمان و دیگر کشورهای اروپایی شکل گرفت. بسیاری از آثار شگفت انگیز بر روی کاغذ رندر شده اند اما هرگز ساخته نشده اند. ویژگی های کلیدی بیانگرایی عبارتند از: اشکال تحریف شده؛ خطوط تقسیم شده؛ اشکال آلی یا بیومورفیک؛ اشکال مجسمه عظیم؛ استفاده گسترده از بتن و آجر؛ و عدم تقارن.

نئو بیانگرانه بر ایده های بیانگرانه ساخته شده است. معماران در دهه 1950 و 1960 ساختمان هایی را طراحی کردند که احساسات خود را در مورد منظره های اطراف بیان می کردند. فرم های مجسمه سنگ ها و کوه ها را پیشنهاد می کنند. معماری ارگانیک و وحشیانه گاهی اوقات به عنوان نئو بیانگر توصیف می شود.

معماران اصطلاح گرا و نئو-بیانگر برای کشف شامل Gunther Domenig، Hans Scharoun، Rudolf Steiner، Bruno Taut، Erich Mendelsohn، Walter Gropius (کارهای اولیه) و Eero Saarinen.

سازه

مدل سیاه و سفید از برج Tatlin (سمت چپ) توسط ولادیمیر Tatlin و طرح آسمان خراش در بلوار Strastnoy در مسکو (سمت راست) توسط ال Lissitzky

در طول دهه 1920 و اوایل دهه 1930 گروهی از معماران آوانگارد در روسیه یک جنبش را برای طراحی ساختمان های جدید رژیم سوسیالیستی آغاز کردند. به نظر خود سازنده گرایان، آنها اعتقاد داشتند که طراحی با ساخت و ساز شروع شد. ساختمان های آنها تاکید به اشکال هندسی انتزاعی و قطعات ماشینکاری است.

معماری سازه گر ترکیبی از مهندسی و تکنولوژی با ایدئولوژی سیاسی است. معماری سازه گرایان تلاش کردند تا ایده ی جمع گرایی بشریت را از طریق ترتیب هماهنگ از عناصر ساختاری متنوعی ارائه دهند. ساختمان های سازه گرایانه با حس حرکات و اشکال هندسی انتزاعی مشخص می شوند؛ جزئیات تکنولوژیکی مانند آنتن ها، نشانه ها و صفحه نمایش های طرح ریزی؛ و قطعات ساختمانی ساخته شده عمدتا از شیشه و فولاد است.

درباره برج تتلن، 1920:

معروف ترین (و شاید اولین) کار معماری سازنده گرا هرگز در واقع ساخته نشد. در سال 1920، معمار روسی ولادیمیر تاتیلن یک بنای تاریخی را برای سومین دوره بین المللی (کمونیست بین المللی) در شهر سن پترزبورگ پیشنهاد کرد. پروژه بی نظیر، به نام برج تاتلین، از فرم های مارپیچی برای نشان دادن انقلاب و تعامل انسان استفاده می کند. درون مارپیچ ها، سه واحد ساختمانی شیشه ای – یک مکعب، یک هرم و یک سیلندر – با سرعت های مختلف چرخش می یابند.

بلند شدن 400 متر (حدود 1300 فوت)، برج Tatlin را بلندتر از برج ایفل در پاریس خواهد بود. هزینه ساخت چنین ساختمان ها بسیار زیاد بود. اما، حتی اگر این طرح ساخته نشد، این طرح به جنبش سازنده گرا کمک کرد.

در اواخر دهه 1920، ساخت و ساز در خارج از اتحاد شوروی گسترش یافت. بسیاری از معماران اروپایی خود را سازنده گرایان نامیده اند، از جمله ولادیمیر تاتلین، کنستانتین ملنیکوف، نیکولای میلوتین، الکساندر ویسین، لئونید ویسن، ویکتور وستنن، اللاسسیکی، ولادیمیر کرینسکی و ایاکوف شری نیوف. ظرف چند سال، ساختارگرایی از محبوبیت محو شد و توسط جنبش باوهاوس در آلمان گرفتار شد.
بیشتر بدانید:

پیشگام از دست رفته: معماری مدرن روسیه 1922-1932 توسط ریچارد پاره، 2007
خرید در آمازون
مدرنیسم شوروی 1955-1991: تاریخچه ناشناخته توسط Az W، مرکز معماری وین وین (Architekturzentrum Wien)، 2012
خرید در آمازون

 

باوهاوس

طراحی باوهاوس Gropius House، مدرن، سفید، ساخته شده در سال 1938، لینکلن، ماساچوست

Bauhaus یک عبارت آلمانی است که به معنی خانه برای ساخت، و یا، به معنای واقعی کلمه، خانه ساخت و ساز. در سال 1919، اقتصاد در آلمان پس از جنگ خرد شدن سقوط کرد. معمار والتر گروپیوس به عنوان رئیس جدید موسسه ای که به بازسازی کشور و تشکیل یک نظم اجتماعی جدید کمک می کند، منصوب شد. این موسسه به نام “باوهاوس” نامیده شد، برای مسکن اجتماعی “منطقی” جدید برای کارگران خواست. معماران باوهاوس جزئیات “بورژوازی” را از قبیل پرده های چوبی، پیش امدگی لبه ها و جزئیات تزئینی رد کرد. آنها می خواستند اصول معماری کلاسیک را به شکل خالص خود ترتیب دهند: کاربردی، بدون تزئینات هر نوع.

به طور کلی ساختمان های Bauhaus دارای سقف های تخت، نمای افقی و اشکال مکعبی هستند. رنگ سفید، خاکستری، بژ یا سیاه است. طرح های طبقه باز و مبلمان عمل می کند. معماری مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال، بیش از هر سبک معماری، Manifesto Bauhaus ترویج اصول همکاری خلاق، برنامه ریزی، طراحی، تهیه و ساخت، وظایفی برابر در مجموعه ساختمان است. هنر و صنایع دستی نباید تفاوت داشته باشد.

مدرسه Bauhaus در ویمار، آلمان (1919)، به دسو، آلمان (1925) نقل مکان کرد، و زمانی که نازی ها به قدرت رسیدند، انحلال یافت. والتر گروپیوس، مارسل برور، لودویگ میس ون دو را و دیگر رهبران باوهاوس به ایالات متحده مهاجرت کردند. گاه اصطلاح مدرنیزم بین المللی به شکل آمریکایی معماری باوهاوس اعمال شد.
درباره Gropius House، 1938:

معمار والتر گروپیوس وقتی که خانه تک رنگ خود را در لینکلن، ماساچوست، نزدیک هاروارد در کمبریج، جایی که او تدریس کرد، از ایده های باوحز استفاده کرد. برای دیدن یک نگاه بهتر به سبک Bauhaus، سفر Gropius House را ببینید.

کارکردگرایی

سالن شهر اسلو در نروژ، محل برگزاری مراسم جایزه صلح نوبل

در انتهای قرن بیستم، اصطلاح Functionalism برای توصیف هر ساختار کاربردی که برای اهداف صرفا عملی ساخته شده بود، بدون چشم برای هنرمندی استفاده شد. برای Bauhaus و دیگر Functionalists های اولیه، این مفهوم یک فلسفه آزادی بود که معماری را از عجیب غریب از گذشته آزاد کرد.

زمانی که معمار آمریکایی لوئیس سولیوان عبارت “شکل تابع زیر را دنبال می کند”، او توضیح داد که بعدا به یک روند غالب در معماری مدرن تبدیل شد. لوئیس سولیوان و دیگر معماران تلاش کردند تا رویکردهای “صادقانه” را برای طراحی ساختمان که بر بهره وری عملکردی تمرکز می کردند، در پی داشتند. معماران کاربردی معتقد بودند که ساختمان های مورد استفاده و انواع مواد موجود باید طراحی را تعیین کنند.

مطمئنا لوئیس سولیوان ساختمان های خود را با جزئیات تزئینی که هیچ هدف کاربردی ایفا نکرده بود، نادیده گرفت. فلسفه کارکردگرائی توسط Bauhaus و معماران سبک بین المللی بیشتر مورد توجه قرار گرفت.

معمار لوئیس I. کان، رویکرد صادقانه ای را برای طراحی در زمانی که مرکز مرکز کارآمدی ییل را برای هنر بریتانیا در نیوهیون، کانکتیکات طراحی کرد، دنبال کرد. به نظر می رسد بسیار متفاوت از عملکرد نروژی Rådhuset در اسلو، سالن سالن سال 1950 نشان داده شده در اینجا، هر دو ساختمان به عنوان مثال از Functionalism در معماری ذکر شده است.

سبک بین المللی

سبک بین المللی ساختمان دبیرخانه سازمان ملل متحد
سبک بین المللی ساختمان دبیرخانه سازمان ملل متحد. عکس ویکتور فریل / کوربیس از طریق گتی ایماژ

سبک بین المللی یک اصطلاح است که اغلب برای توصیف معماری Bauhaus مانند ایالات متحده استفاده می شود. یکی از معروف ترین نمونه های سبک بین المللی، ساختمان دبیرخانه سازمان ملل متحد (که در اینجا نشان داده شده است)، که در اصل توسط یک تیم بین المللی معماران از جمله لو کوربوزیه، اسکار نیمییره و والاس هریسون طراحی شده است. این در سال 1952 تکمیل شد و دقیقا در سال 2012 بازسازی شد. تخته سنگ صاف شیشه ای، یکی از نخستین استفاده های روکش فلزی پرده ای در یک ساختمان بلند، در افق نیویورک در امتداد رودخانه ای شرقی غالب است.

ساختمان های دفتر نیویورک در نزدیکی سازمان ملل متحد نیز در بین المللی طراحی می شوند شامل ساختمان سایگرام 1958 توسط میس ون د روه و ساختمان MetLife که در سال 1963 به عنوان ساختمان پانام ساخته شده و توسط Emery Roth، Walter Gropius و Pietro Belluschi ساخته شده است.

ساختمان های بین المللی آمریکایی تمایل به هندسه، یکپارچه آسمان خراش ها با این ویژگی های معمول: جامد مستطیلی با شش طرف (از جمله طبقه همکف) و سقف تخت؛ دیوار پرده (سایدینگ بیرونی) به طور کامل از شیشه؛ بدون تزئینات؛ و سنگ، فولاد، مصالح ساختمانی شیشه ای.
چرا بین المللی؟

این نام از کتاب “سبک بینالملل” توسط هنری-راسل هیکاکو، مورخ و منتقد و معمار فیلیپ جانسون، آمده است. این کتاب در سال 1932 با نمایشگاه موزه هنر مدرن نیویورک منتشر شد. این اصطلاح به وسیله والتر گروپیوس، بنیانگذار باوهاوس، در کتاب بعدی معماری بین المللی دوباره استفاده می شود.

در حالی که معماری Bauhaus آلمان با جنبه های اجتماعی طراحی آشنا بود، سبک بین المللی آمریکا یک نمادگرایی از سرمایه داری بود. سبک بین المللی معماری مورد علاقه برای ساختمان های اداری است و همچنین در خانه های پرجمعیت ساخته شده برای غنی است.

تا اواسط قرن بیستم، تغییرات زیادی در سبک بین المللی شکل گرفت. در جنوب کالیفرنیا و جنوب غربی آمریکا، معماران سبک بین المللی را به آب و هوای گرم و خشکی زمین تطبیق دادند، و یک سبک ظریف و غیر رسمی شناخته شده به عنوان مدرنیزم کویری.

دوران مدرنیزم نیم قرن

Kaufmann House در پالم اسپرینگز، کالیفرنیا، مدرنیزم کویر. 1946. ریچارد نوترا، معمار.
Kaufmann House در پالم اسپرینگز، کالیفرنیا، مدرنیزم کویر. 1946. ریچارد نوترا، معمار. عکس از فرانسیس گ. مایر / گتی ایماژ (بریده شده)

مدرنیسم کویر یک رویکرد در اواسط قرن بیستم به مدرنیسم بود که بر آسمان های آفتابی و آب و هوای گرم جنوب کالیفرنیا و جنوب غربی آمریکا قرار گرفت. با شیشه ای گسترده و یک ظاهر طراحی شده، کویر مدرنیسم یک رویکرد منطقهای به معماری بینالمللی بود. سنگها، درختان و دیگر ویژگی های چشم انداز اغلب در طراحی گنجانده شده است.

معماران در جنوب کالیفرنیا و جنوب غربی آمریکا ایده هایی از جنبش اروپایی Bauhaus را به آب و هوای گرم و زمین خشک شده اقتباس کردند. ویژگی های مدرنیسم کویر شامل دیوارهای شیشه ای گسترده و پنجره ها است. خطوط سقف دراماتیک با پهنای گسترده طرح های طبقه باز با فضاهای زندگی در فضای باز که به طراحی کلی متصل می شوند؛ و ترکیبی از مدرن (فولاد و پلاستیک) و سنتی (چوب و سنگ) مصالح ساختمانی. معماران مرتبط با مدرنیسم کویر شامل ویلیام فورد کودی، آلبرت فری، جان لاتنر، ریچارد نوترا، استوارت ویلیامز و دونالد وکسلر هستند.

نمونه هایی از مدرنیسم کویر در سراسر کالیفرنیا جنوبی و بخشی از جنوب غربی آمریکا یافت می شود، اما نمونه های بزرگ و زیبایی که در سبک وجود دارد در پالم اسپرینگز، کالیفرنیا متمرکز شده است. این سبک معماری در سراسر ایالات متحده تبدیل به تبدیل شدن به آنچه که اغلب به نام مدرن Midcentury نامیده می شود.

 منبع : thoughtco

Random Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

10 − 7 =