بایدها و نبایدهای اخذ اقامت کشور ترکیه

امروزه ، ترکیه به یکی از کشورهای محبوب برای نامزدهای ایرانی تبدیل شده است. مهاجرت و اقامت در ترکیه می توانند دلایل مختلفی داشته باشند. برخی برای آموزش ، برخی برای کار و برخی دیگر برای سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می کنند. ترکیه کشوری است که قسمت آن در آسیا است و بخش دیگر در اروپا است. دریافت اقامت در ترکیه از کشورهای اروپایی و ایالات متحده آسان تر است. علاوه بر این ، یکی از مزایای آن این است که شهروندان ایرانی مجبور نیستند ویزا را برای سفر به ترکیه دریافت کنند.

طبق آخرین اقامت ، قوانین ترکیه می تواند با روش های مختلفی برای ورود به این کشور انتخاب شود. بسیاری از افراد اطلاعات دقیقی در مورد نحوه دریافت اقامت و گذرنامه ترکیه ندارند. به همین دلیل ، آنها با اطلاعات دروغین این مسیر را وارد می کنند و نمی توانند موفق شوند. چنین اشتباهی زمان و سرمایه این افراد را تهدید می کند و حتی آنها را برای ادامه مهاجرت خود به ترکیه دلسرد می کند.

ایرانیان ممکن است بدون نیاز به دریافت ویزا ، به عنوان گردشگران وارد ترکیه شوند. پس از ورود به کشور ، یک مجوز توریستی اقامت به مدت 90 روز وجود دارد که پس از آن باید ترکیه را ترک کنید. مصاحبه با ویزای ترکیه بخش مهمی از روند درخواست است. این مصاحبه به افسر کنسولی کمک می کند تا تصمیم بگیرد که آیا ویزای ترکیه ارائه می شود یا خیر. پس از شرکت در مصاحبه ، ظرف 90 روز به شما اطلاع داده می شود که آیا درخواست شما تأیید شده است یا خیر. در این دوره و قبل از اعلام رضایت یا اختلاف نظر خود ، نباید بیش از 7 روز ترکیه را ترک کنید. سرانجام ، اگر درخواست شما تأیید شود ، به شما شماره ای به عنوان شماره کیملیک داده می شود ، که همان کد ملی ما است.با توجه به روش های مختلف اقامت موقت و دائمی در ترکیه، سرمایه مورد نیاز برای استفاده از هر یک از این روش ها متفاوت است. اقامت این کار به سرمایه بسیار کمی نیاز دارد و فقط با دریافت پیشنهاد شغلی می توانید ویزای کار دریافت کنید. اگر شرایط لازم برای پرداخت هزینه های تحصیل را دارید می توانید از روش مهاجرت تحصیلی استفاده کنید.

پس بد نیست بدانید که اقامت های موقت باید تمدید شوند و در برخی موارد می توانید تابعیت ترکیه و اقامت دائمی را با چندین تمدید دریافت کنید. از آن جمله می توان به اقامت از طریق ویزای کار ترکیه اشاره کرد. به طور کلی تمدید اقامت در ترکیه کار پیچیده ای است و شرایط متفاوتی برای متقاضیان وجود دارد.
 

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + دوازده =