بررسی روش های دریافت پاسپورت ترکیه

شرایط اخذ پاسپورت ترکیه در سال 2022 تغییرات قابل توجهی از سوی مقامات مهاجرتی هم برای اخذ تابعیت ترکیه و هم برای اقامت موقت ترکیه داشته است. با اتخاذ سیاست های جدید دولت ترکیه در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی، روند اخذ پاسپورت ترکیه شکل جدیدی به خود گرفته است. این در حالی است که سرمایه گذاری مورد نیاز برای اخذ پاسپورت ترکیه در چند سال گذشته بسیار کمتر بوده است. این امر برای اتباع سایر کشورها به ویژه ایرانیان امکان پذیر بود.

پاسپورت ترکیه یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیاست و با آن می توانید بدون درخواست ویزا به 110 کشور دنیا سفر کنید. پاسپورت ترکیه در واقع سندی است که شهروندان ترکیه برای سفر به خارج از کشور از آن استفاده می کنند. اولین گذرنامه این کشور در 15 جولای 1950 صادر شد و صدور کلیه گذرنامه ها بر عهده اداره کل جمعیت و شهروندی ترکیه است.

لطفا توجه داشته باشید که پاسپورت ترکیه برای افراد بالای 18 سال صادر می شود. در حال حاضر راه های زیادی برای اقامت در ترکیه و گرفتن پاسپورت وجود دارد، اما اینکه کدام یک از آنها استفاده می کنید یک موضوع کاملا شخصی است و به شرایط خودتان بستگی دارد.

متقاضیانی که تجربه کار در زمینه های کاری مورد نیاز ترکیه را دارند می توانند پس از ورود به ترکیه از طریق ویزای کاری، مراحل اخذ اقامت و اخذ پاسپورت ترکیه را طی کنند. پیش نیاز کار در ترکیه وجود موقعیت های خالی است. با اثبات صلاحیت، تجربه کاری و جمع آوری نظرات کارفرمایان یا شرکت های معتبر ترکیه، این پیشنهاد شغلی برای شما ارسال می شود.

خرید خانه (املاک) با قیمت حداقل 400000 دلار ساده ترین و محبوب ترین راه برای گرفتن پاسپورت ترکیه است.حتی نیازی به پرداخت این مبلغ برای واحد و ملک نیست. با این پیشنهاد شما با خرید دو ملک به ارزش 400000 دلار شانس دریافت پاسپورت ترکیه را دارید.

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات صندوق های سرمایه گذاری املاک و مستغلات ترکیه حداقل مبلغ سرمایه گذاری 250000 دلار (یا معادل لیر یا معادل سهام) را تعیین می کنند. این مقدار سرمایه باید حداقل سه سال در چرخه مبادلات باقی بماند. با پرداخت این حداقل مبلغ (یا بیشتر) می توانید در عرض 3 ماه تابعیت و شهروندی و  پاسپورت ترکیه را دریافت کنید.

در صورت ازدواج می توانید پاسپورت ترکیه نیز بگیرید. اما باید سه سال از تاریخ ازدواج گذشته باشد و از همه مهمتر این ازدواج باید واقعی باشد حتی ممکن است به زندان محکوم شوید. پس از ثبت ازدواج و درخواست، اداره جمعیت و شهروندی ترکیه تحقیقاتی را در مورد غیر رسمی بودن و گذشته طرفین انجام می دهد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 6 =