خرید ملک در ترکیه، سودده ترین سرمایه گذاری سال 2022

قوانین جدید اخذ اقامت ترکیه به ویژه اقامت سرمایه گذاری ترکیه آرزوی بسیاری از شهروندان ایرانی برای زندگی در این کشور را برآورده کرده است. فرهنگ رایج، نزدیکی فاصله و سطح زندگی در این کشور در سال های اخیر بسیاری از ایرانیان را برای اقامت در ترکیه وسوسه کرده است.

طبق قوانین قبلی، سرمایه گذاران برای اخذ اقامت ترکیه باید بین 1 تا 3 میلیون دلار آمریکا به روش های مختلف در ترکیه سرمایه گذاری می کردند. اما در قوانین جدید در سال 2019 این میزان کاهش یافته و در محدوده 250 تا 500 هزار دلار آمریکا قرار دارد. سرمایه گذاران می توانند با سرمایه گذاری در ترکیه تابعیت ترکیه را برای خود و خانواده خود دریافت کنند.

ترفند های خرید ملک در ترکیه و سرمایه گذاری در ترکیه بسیاری وجود دارد. اما یکی از ساده ترین و کم دردسرترین راه ها برای اخذ اقامت این کشور خرید ملک است. ترکیه برای گسترش املاک و مستغلات در کشور خود این امکان را برای افراد مختلف فراهم کرده است که با خرید ملکی به ارزش بیش از 250 هزار دلار در ترکیه سرمایه گذاری کرده و در اسرع وقت تابعیت این کشور را دریافت کنند.

شما می توانید در سرمایه گذاری یا خرید سایر سهام درآمد سرمایه گذاری املاک شرکت کنید.

هنگامی که ملکی به ارزش بیش از 250 دلار آمریکا خریداری می کنید، درخواست شما به وزارت زمین و کاداستر ترکیه ارسال می شود. پس از ارسال درخواست، گزارش سرمایه گذاری شما را بررسی و ارزیابی می کنند و اسناد واگذاری زمین را بررسی می کنند. اداره زمین اسناد شهروندی را ظرف 3 تا 7 روز تایید می کند. در مرحله اول باید به ترکیه سفر کنید و پس از انتخاب ملک مورد نظر و خرید این ملک در ترکیه و انتقال سند به نام خود یعنی 6 دانگ به نام خود یا اقوام خود می توانید برای بازدید از ترکیه اقدام کنید. اداره مهاجرت ترکیه برای اخذ اقامت ترکیه و مصاحبه حضوری و دریافت اقامت ترکیه یک سال بعد از مصاحبه و حداقل سرمایه گذاری در ترکیه محدودیتی ندارد.یکی از دلایل اصلی علاقه خارجی ها به خرید ملک در ترکیه، انتخاب گسترده آپارتمان ها و ویلاهای لوکس، بدون پلان، بازسازی شده و فروش مجدد است. از خانه های لوکس با منظره اقیانوس گرفته تا آپارتمان های ارزان قیمت، گزینه های زیادی برای خریداران وجود دارد.

قیمت ملک در ترکیه به خصوص در شهرهای بزرگ این کشور همچنان در حال افزایش است، بنابراین سرمایه گذاری در ملک نه تنها سود کلانی را به همراه دارد، بلکه فرصتی برای اخذ اقامت طولانی مدت ترکیه و تابعیت این کشور فراهم می کند. برای خارجی ها؛ همچنین یکی از مهمترین مزیت های خرید ملک در ترکیه اخذ پاسپورت ترکیه می باشد. در نتیجه، بسیاری از خارجی هایی که به دنبال خانه دوم هستند، ترکیه را گزینه ایده آلی می دانند.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 4 =