راهنمای بازدید از کلیسای ننه مریم

[ad_1]

طبق تحقیقاتی که باستان شناسان انجام داده اند دومین کلیسایی که در جهان ساخته شده است کلیاسای ننه مریم نام دارد که بعد از کلیسای بیت لحم در فلسطین ساخته شده است. این کلیسا یکی از جاذبه های تاریخی و فرهنگی بی نظیر در ارومیه است و شواهد بسیاری نشان می دهد که این کلیسا از زمان آشوریان برجای مانده است. همانطور که می دانید استان آذربایجان غربی دارای تاریخچه ای غنی از فرهنگ و تمدن است و بسیاری از بناهای تاریخی ارزشمند در این منطقه واقع شده اند و گردشگران زیادی را جذب خود کرده اند. کلیسای فرهنگی ننه مریم

کلیسای ننه مریم:

یکی از کهن ترین جاذبه های تاریخی که می توانید در ارومیه از آن دیدن کنید و از چشم اندازهای طبیعی اطراف آن نیز استفاده کنید کلیسای قدیمی ننه مریم است این کلیسا دارای دیدنی های بسیاری است و از معماری بی نظیر و باشکوهی برخوردار است. این کلیسا در خیابان قدس واقع شده است و در حال حاضر به این کلیسا شرق آشور گفته می شود اعتقادات مذهبی که در این کلیسا وجود دارا برای این مذاهب ارزشمند و بسیاری دیدنی است.

نمایی از کلیسای ننه مریم

طبق تحقیقات باستان شناسی که انجام شده است این بنا متعلق به دوران آشوریان است و در برخی از آثار نیز بیان شده است که این کلیسا در زمان حکومت و سلطنت ساسانیان برپا شده است. معماری که در کلیسای ننه مریم وجود دارد نشان دهنده سبک معماری زمان ساسانیان است زیرا قرینه سازی که در آتشکده این کلیسا انجام شده است بسیار ماهرانه و دیدنی است.

جاذبه ها:

معماری ارزشمند این بنا تلفیقی از معماری های پارسی و پارتی است و دارای یک معماری ساده است جالب است بدانید معماری این بنا به شکلی ساده صورت گرفته است و علی رغم اینکه معماری ارزشمندی دارد تزیینات داخلی کلیسا به سادگی انجام شده است. دالان هایی که در این کلیسا و معماری آن به کار رفته است با استفاده از ملات و سنگ ساخته شده است که برای برگزاری آیین خاص استفاده می شده است.

کلیسای قدیمی ننه مریم

محراب بخشی دیگر از دیدنی های این کلیسا است که از معنویت خاصی برخوردار است و در قسمت پشت آن نیز عکسی از حضرت عیسی مسیح دیده می شود. محراب ها دارای حالتی گنبدی شکل هستند و در این قسمت های مراسمی همچون غسل برگزار می شده است.

قبر کلیسا ننه مریم

صحن کلیسای ننه مریم نیز دارای نمایی زیبا است و بسیار وسیع است و در قسمت هایی از آن قالی های دست بافت پهن شده اند و شما هیچ صندلی و جایگاه ویژه ای در این کلیسا مشاهده نخواهید کرد. سنگ قبرهایی که در این کلیسا وجود دارند با استفاده از نوعی حکاکی نقش نگاری شده اند که متعلق به رهبران مسیحی است.

The post راهنمای بازدید از کلیسای ننه مریم appeared first on آرگا.

[ad_2]
منبع – بالا ⇑

Random Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ده + سه =