روند پیری قابل کنترل است؟

[ad_1]

انسان های همیشه در پی افزایش طول عمر خود بوده اند تا بتوانند لذت بیشتری از این زندگانی ببرند. در اینجا ما به یکی از کشفیات جدید در ارتباط بالا بردن طول عمر انسان اشاره می کینم.

کنترل روند پیری زودرس

محققان دانشگاه علوم پرشکی کیس وسترن رزرو Case Western Reserve دریافته اند که با شناسایی مسیر های مولکولی می توان از روند زود روس پیری جلوگیری کرد و آن را عقب انداخت. این کشف صورت گرفته با استفاده و بررسی طول عمر کرم های الگانس انجام شده است. دکتر نلسون محقق گفت: 

وقتی سطح پروتیین های KLF بالا یا پایین می رود می شود به طور ساختگی طول عمر الگانس ها را افزابش داد. و این پروتیین در بدن همه پستانداران موجود است پی می شود اثرهای معتبری را دارد.مدل‌های حیوانی برای تحقیقات بیولوژیک ضروری هستند. برای مطالعه یک بیماری یا فرآیند انسانی، به علت دلایل اخلاقی نمی‌توان آزمایش را فراتر از مراحل مقدماتی پیش برد. بنابراین باید از یک مدل جایگزین استفاده کرد. مدل‌های حیوانی مانند کرم‌ها و موش‌ها، تقریبا نزدیک‌ترین تقریب را نسبت به شرایط انسان در برابر بیماری و سایر فرآیندها دارند.

حیوانات برای پژوهش های بیولوژیکی لازم هستند. حیواناتی مثل موش، کرم ساختار بدنشان خیلی نزدیک به ساخت بدن انسان است لذا دانشمندان از این حیوانات برای پژوهش درباره بیماری های انسان استفاده می کنند. ۹ درصد ساختار DNA  با ساختار DNA  مشابه است و موش ها طول عمر بیشتری نسبت به  پستاندارن دیگر را دارند.

درس های لازم برای انسان

پژوهشگران دریافته اند هرچقدر سطح پروتیین های KLF  در کرم های الگانس بیشتر باشد زندگی سالم تری دارند و طول عمرشان بیشتر است و اختلالات در رگ های خونی دیرتر اتفاق می افتند. هر چقدر سطح آلودگی سمی افزایش یابد سلول های بیشتر تهدید می شوند.

موکش کی. جین یکی از پژوهشگران این مطالعه می گوید: وقتی عمر بالا می رود پروتیین های KLF  نیز افزایش می یابند. و اگر سطح این پروتیین ها بالا رود از اختلالات عروقی مثل فشار خون و بیماری های قلبی جلوگیری می کند.

پرفسور موکش کی.جین در گفتگو با اسکای نیوز گفت:

با افزایش سن نوعی کاهش در سطح پروتئین‌های KLF مشاهده می‌شود. چنانچه این پروتئین تامین شود، مانع از بروز اختلالات عروقی مرتبط با سن مانند بیماری‌های قلبی، فشار خون بالا و زوال عقل خواهد شد.

 

The post روند پیری قابل کنترل است؟ appeared first on آرگا.

[ad_2]
منبع – بالا ⇑

Random Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

3 × 5 =