سوالات متداول در مورد تلویزیون های بلوتوث دار

تکنولوژی بلوتوث، شبیه به فناوری Wi-Fi، یک شبکه‌ی داده محلی در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید میان دستگاه‌های الکترونیکی خود ارتباط برقرار کنید. به طور کلی سازندگان از این فناوری برای اتصالات در مسافت‌های کوتاه استفاده می‌کنند که برای تجهیزات سرگرمی خانگی مانند تلویزیون‌ها ایده آل است. از طریق اتصال بلوتوث تلویزیون، شما می‌توانید علاوه بر هدفون‌، ریموت کنترل و اسپیکرها، ابزاری مانند عینک‌های سه بعدی، کنسول‌های بازی، کنترلر‌های و تلفن‌های هوشمند را به تلویزیون خود متصل کنید و از امکانات بسیاری، از طریق اتصال بیسیم بهره‌مند گردید.

از کجا بفهمم تلویزیون هوشمند بلوتوث دارد؟

از تنظیمات تلویزیون خود، صدا و سپس خروجی صدا را انتخاب کنید. اگرگزینه لیست بلندگوهای بلوتوث ظاهر شد، تلویزیون شما از بلوتوث پشتیبانی می کند.

آیا همه تلویزیون های هوشمند بلوتوث دارند؟

بله، امروزه بسیاری از مدل‌های تلویزیون هوشمند دارای بلوتوث داخلی هستند. سونی، ال‌جی، سامسونگ، توشیبا و هایسنس، همگی تلویزیون‌های هوشمند دارای بلوتوث را تولید می‌کنند. برای تلویزیون‌های هوشمندی که بلوتوث ندارند، همچنان می‌توانید با استفاده از فرستنده بلوتوث یا دانلود برنامه تلفن هوشمند سازنده تلویزیون، آنها را «بلوتوث فعال» کنید.

آیا میتوان به تلویزیون هوشمند بلوتوث اضافه کرد؟ چگونه؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت بله میتوان اضافه کرد. از صفحه اصلی، به منوی تنظیمات بروید و Remote & Accessories را انتخاب کنید. افزودنلوازم جانبی را انتخاب کنید و هدفون بلوتوث خود را در حالت جفت شدن قرار دهید. هنگامی که هدفون ظاهر شد، در منو انتخاب کنید. اکنون هدفون شما با دستگاه Android/Google TV شما جفت شده است.

چگونه بلوتوث تلویزیون هوشمند را فعال کنم؟

اولین قدم مهم: مطمئن شوید که تلویزیون شما از بلوتوث پشتیبانی می کند. در غیر این صورت، به دنبال خروجی صوتی 3.5 میلی متری AUX، RCA یا نوری باشید . یک فرستنده بلوتوث بگیرید، آن را به منبع برق متصل کنید و سپس هدفون یا بلندگوهای بلوتوث خود را جفت کنید.

آیا می توان اسپیکر بلوتوث را به تلویزیون وصل کرد؟

متأسفانه، تلویزیون شما ممکن است شبکه بلوتوث داخلی ارائه ندهد . … یک دکمه روی فرستنده بلوتوث را فشار دهید تا آن را در حالت جفت قرار دهید، سپس دکمه مربوطه را روی بلندگو فشار دهید تا آن را با فرستنده جفت کنید. هنگامی که بلندگو اضافه و فعال شد، می توانید اتصال را برقرار کرده و صدا را افزایش دهید.

کدام تلویزیون ها قابلیت اتصال به بلوتوث را دارند؟

تکنولوژی بلوتوث در تلویزیون های سونی فضایی در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید میان دستگاه‌های الکترونیکی خود ارتباط برقرار کنید. به طور کلی فناوری بلوتوث برای اتصال تجهیزاتی از جمله  هدفون‌،اسپیکرهای بلوتوثی، ساندبارها و …. در مسافت‌های کوتاه به تلویزیون کاربرد دارد. اما شاید برای شما این سوال ایجاد شود که آیا تلویزیون تان بلوتوث دارد؟ به جرات می‌توان گفت که امروزه، اکثر تلویزیون‌هایی که وارد بازار می‌شوند دارای فناوری بلوتوث هستند و شما می‌توانید در اکثر مواقع در قسمت تنظیمات به آن دسترسی پیدا کنید.

سخن نهایی

اگر تلویزیون شما دارای کنترل هوشمند باشد، قطعا از بلوتوث پشتیبانی می‌کند، چراکه ریموت کنترل‌های هوشمند اینگونه با تلویزیون شما جفت خواهد شد. اما صرفنظر از نوع ریموت کنترل همراه تلویزیون، می‌توانید با نگاه کردن به منوی تنظیمات خود متوجه شوید که آیا تلویزیون شما بلوتوث دارد یا خیر. همچنین می‌توانید با مراجعه به دفترچه‌ی‌ راهنمای دستگاه از این موضوع مطمئن شوید. جهت انتخاب بهترین تلویزیون بلوتوث دار میتوانید با مقایسه قیمت تلویزیون های بلوتوث دار و دریافت مشاوره از فروشنده های حرفه ای در زمینه بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 1 =