مجازی سازی دسکتاپ

طبق تحقیقات Verizon ، 81 درصد نقض امنیتی از دستگاه کاربر ناشی می شود. سیستم عامل های سنتی دسکتاپ کارکنان شما را در معرض حملات افراد میانی قرار می دهد که داده های سازمان شما را به خطر می اندازد.

حتی بدتر از آن ، زیرساخت های فناوری اطلاعات منابع فشرده و هزینه زیادی را متحمل می شوند. بنابراین چگونه می توانید از اطلاعات خود در برابر حملات سایبری در هنگام اداره یک تجارت کارآمد محافظت کنید؟ مجازی سازی راه حل است.

مجازی سازی دسکتاپ یک روند فناوری جدید است که به سرعت فضای IT را تغییر می دهد. با استفاده از این فناوری جریان اصلی ، می توانید با سهولت از هر شبکه ناامن کار کنید. مجرمان سایبری نمی توانند از اطلاعات شما جاسوسی کنند. و در حین اداره یک تجارت کارآمد ، ارتباطات قابل اعتماد ، انعطاف پذیر ، ایمن و یکپارچه دریافت می کنید.

مجازی سازی دسکتاپ چیست؟

مجازی سازی به معنای کارکرد زیرساخت فناوری اطلاعات در یک لایه مجازی است. بستر مجازی منابع را بهینه می کند و عملیات را ساده می کند. مجازی سازی دسکتاپ بسته به زمینه اجرا معانی مختلفی دارد.

مجازی سازی دسکتاپ به عنوان رابط دسکتاپ مجازی (VDI) یا محاسبات thin client نیز شناخته می شود. با توجه به PCM کانادا مدیریت آن خدمات تورنتو ، مجازی سازی دسکتاپ متکی به فناوری مجازی است. بستر مجازی سیستم عامل را بر روی یک سرور ماشین مجازی متمرکز در یک مرکز داده میزبانی می کند. مجازی سازی دسکتاپ ها منابع را بهینه می کند ، انعطاف پذیری را به حداکثر می رساند و امنیت را افزایش می دهد. برنامه دسکتاپ مجازی با استفاده از واقعیت مجازی (VR) فضای دسکتاپ شما را بازسازی می کند.

هر کاربر سیستم عامل و برنامه های کاربردی خود را حفظ می کند. اما زیرساخت در یک ماشین مجازی پیکربندی شده بر روی یک سرور متمرکز کار می کند. کاربران با استفاده از یک سرویس گیرنده نازک مقرون به صرفه به سرور دسترسی پیدا می کنند.

مجازی سازی دسکتاپ را با راه حل های مجازی اشتباه نگیرید

راه حل های مجازی مانند Microsoft Virtual PC ، VMware Fusion یا Parallels Desktop توسط محاسبات سرور طراحی نشده اند. ماشین مجازی (VM) بر روی یک سیستم عامل محلی یا از راه دور اجرا می شود. این راه حل های مجازی سازی دسکتاپ از سخت افزار فیزیکی که ویژگی های آن با استفاده از شبکه یا رسانه قابل جابجایی در یک ماشین مجازی مستقر شده است ، تقلید می کند.

با محاسبه واقعی مبتنی بر سرور ، کاربران دسکتاپ خود را دارند. آنها می توانند کار کنند ، تغییرات ایجاد کنند و تنظیمات را بدون درگیری با سایر کاربران تغییر دهند. سیستم عامل یا بر روی یک پلت فرم مجازی مشترک یا جداگانه اجرا می شود. این بستر برای هر دستگاهی قابل دسترسی است به شرط داشتن اتصال اینترنتی مطمئن.

Citrix ، Microsoft و VMware راه حل های VDI سفارشی ارائه می دهند. مایکروسافت و سیتریکس با استفاده از Hyper-V و XenServer Hypervisors  راه حل های VDI ارائه می دهند.

رویکردهای کلیدی مجازی سازی دسکتاپ

دو مدل دسکتاپ اصلی وجود دارد که می توانید در زیرساخت دسکتاپ مجازی (VDI) ایجاد کنید. مجازی سازی دسکتاپ مداوم و مداوم.

 1. VDI های مداوم

اینها همچنین به عنوان نسبت یک به یک شناخته می شوند. هر کاربر دارای یک میز کار شخصی است. هر دسکتاپ از یک تصویر دیسک متفاوت کار می کند. کاربر می تواند تصویر را سفارشی کرده و تنظیماتی را برای استفاده در آینده روی دسکتاپ انجام دهد.

هر بار که کاربر وارد سیستم می شود ؛ او می تواند به تنظیمات ذخیره شده دسترسی پیدا کند – دسکتاپ مجازی مانند یک دسکتاپ سنتی عمل می کند. شخصی سازی اضافی دریافت می کنید. اما به فضای ذخیره سازی و پشتیبان گیری بیشتری نسبت به VDI های غیرپایدار نیاز دارید.

2. VDI های غیر پایدار

اینها شامل کتابخانه ای از رایانه های دسکتاپ مشابه است که بر روی یک تصویر اصلی ساخته شده است. کاربران نمی توانند تنظیمات دسکتاپ را تغییر دهند یا تصویر اصلی را تغییر دهند. هنگامی که کاربر از سیستم خارج می شود ، دسکتاپ های مجازی مداوم به حالت اولیه باز می گردند. نمی توانید به تنظیمات یا داده های ذخیره شده دسترسی داشته باشید.

مزایای مجازی سازی دسکتاپ

دسکتاپ های مجازی دسترسی موبایل به برنامه ها را مجاز می کنند

راه حل های دسکتاپ مجازی کار در خانه را آسان تر می کند. کارمندان نیازی ندارند ماشین های کاری خود را به خانه بیاورند و از طریق VPN به سرور متصل شوند – بلکه یک دسکتاپ مجازی به کاربران امکان دسترسی ایمن به هر برنامه نرم افزاری و تمام پرونده هایی را که در محل کار استفاده می کنند ، می کند که در غیر این صورت دسترسی نخواهند داشت. به دستگاه شخصی

دسکتاپ های مجازی انعطاف پذیر هستند

هر کارمند در سازمان شما نیاز به دسترسی به برنامه ها ، مجوزها و فهرست پرونده های مختلف دارد. اپراتورهای دسکتاپ مجازی به جای آپلود بسته های نرم افزاری در یک دستگاه محلی هنگام بارگیری ، فقط با چند کلیک می توانند به برنامه هایی که از قبل در سرور ذخیره شده اند دسترسی داشته باشند. رایانه های دسکتاپ مجازی را می توان در سطح کاربر سفارشی کرد ، این امر باعث می شود تا پردازنده داخلی و خارج از صفحه نیز سریع تر شود.

نگهداری از دسکتاپ های مجازی آسان است

از آنجا که همه فایل ها و برنامه ها به صورت متمرکز در ابر مدیریت می شوند ، دیگر نیازی نیست که چندین کاربر نهایی به صورت جداگانه خود برنامه های لازم را بارگیری و نصب کنند ، در حالی که بخش فناوری اطلاعات دیگر نیازی به تکیه بر کاربران نهایی برای به روز رسانی و وصله برنامه ها ندارد. این را می توان در یک حرکت سریع انجام داد که همه را تحت تأثیر قرار می دهد. برای IT آسان تر است که دارایی های نرم افزار را از طریق یک دسکتاپ مجازی ردیابی کند.

یکی دیگر از مزایای مجازی سازی دسکتاپ این است که یک سرویس گیرنده نازک است که فقط باید به سرور شبکه یا ابر و نه خود دستگاه تکیه کند. این امر به افزایش چرخه عمر سخت افزار شما کمک می کند و مزایای هنگفتی را برای شما به ارمغان می آورد.

دسکتاپ های مجازی امنیت بیشتری دارند

داده ها و تصاویر در یک محیط امن ذخیره می شوند و می توان اطلاعات محرمانه را به صورت مرکزی مدیریت کرد تا از وقوع اتلاف اطلاعات جلوگیری کند. ماندن در کنار اعمال به روزرسانی های مهم نرم افزاری آسان تر است و مدیران کنترل بیشتری بر محافظت از شبکه در برابر دسترسی غیر مجاز یا معرفی ویروس ها دارند. راه حل های دسکتاپ مجازی همچنین به کاربران اجازه نمی دهد داده ها را در هر دیسکی به غیر از سرور کپی یا ذخیره کنند ، و این امر باعث می شود که اطلاعات محرمانه بدون توجه به جایی که سرور از آنجا در دسترس است ، دشوار شود.

دسکتاپ های مجازی باعث افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها می شود

چرخه های تعمیر رایانه های شخصی استاندارد طولانی تر است که می تواند باعث تاخیر و هزینه های تجاری شود. پیکربندی مجازی چند دقیقه طول می کشد تا ساعت ، و کاربران نهایی می توانند در هر زمان و هر زمان از دسترسی به برنامه ها و داده های یکسان لذت ببرند. با یک محیط مجازی ، هزینه های پشتیبانی فناوری اطلاعات ، هزینه های صدور مجوز ، هزینه های سرمایه ای و صرفه جویی در هزینه خرید اولیه می تواند هزینه های کلی عملیات فناوری اطلاعات را تا 70 درصد کاهش دهد. آمارها همچنین نشان می دهد که مجازی سازی می تواند با حاشیه قابل توجهی ، قبض های انرژی را نیز کاهش دهد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =