مشاوره آنلاین خانواده را جدی تر بگیریم

مشاوره خانواده حوزه ای از درمان مي باشد كه كمك بسزايي در برطرف كردن مشكلات و ناراحتی ها خواهد داشت. شما چه نظري در مورد  مشاوره خانواده داريد؟ آيا تا به حال به مشاوره خانواده رجوع كرده ايد؟ آیا می دانید که از مشاوره آنلاین خانواده نیز می توانید استفاده کنید؟ هر انساني ممكن با طرف مقابلش مشكلاتي داشته باشد. در گذشته بيشتر براي رفع مشكلات به ريش سپيدها روي مي آوردند اما امروزه با توجه به شرایط زندگي و نيازهاي متنوع خانواده ها با مشكلات اساسي تري مواجه مي شوند به همين ترتیب مؤثرترین راه حل انتخاب روشی همچون مشاوره خانواده است. در واقع مشاوره خانواده با كمك و پشتيباني از زندگي طوري برنامه ريزي شده است كه به تمام اعضاي خانواده كمك كند تا اعتماد به نفس و احترام متقابل را به وجود آورد.

مشاوره آنلاین خانواده

آشنایی با وظايف مشاور خانواده

يكي از مهم ترين وظايف مشاوره خانواده اين خواهد بود كه سكوت اختيار كند به تمام حرف هاي شما گوش دهد و طرفين را به سكوت و آرامش دعوت كند و اين حس آرامش و اعتماد را براي مراجعه كننده ها به وجود آورد. خانواده  مي تواند منبع عشق و محبت و امنيت براي تمام اعضاي خانواده باشد و مي تواند احساس امنيت خاطر و آرامش را براي بزرگ‌سالان، نوجوانان و حتي كودكان را فراهم بسازد ، اما بعضي وقت‌ها ارتباط بين خانواده ها تحت فشار قرار مي گيرد و سبب بروز اختلاف مي شود، مشاوره مي تواند در موارد زیر به تمام اعضاي خانواده كمك كند.

  • شناسايي و درك مسئله و براي حل مشكل
  • برقراری ارتباط مؤثر با مراجعه كننده ها
  • ارائه بهترين راه حل ها
  • بررسي و تشريح كردن مسئله
  • و…

  معرفی انواع مشاوره خانواده

مشاوره خانواده به مشکلات ازدواج، روابط بین خواهر و برادرها، مشکلات دوران نامزدي، مشاوره تغییرات زندگي، مشاوره كودك، مشاوره طلاق، مشاوره فردي و مشکلات روانشناختی… می پردازد.

عوامل زيادي وجود دارند که هر یک از آن ها مي توانند هم بر زندگي شخصی ما و هم خانواده مان تأثیر داشته باشد. بعضي وقت‌ها هم مشكلات شخصي خودمان کاملاً روي خانواده تأثیر گذار است. عشق، تنفر، وفاداري و خیانت‌های در زندگي مي تواند تأثیرات روانشناختي و عاطفي محکمی داشته باشد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 2 =