مهاجرت به ترکیه

نحوه اخذ اقامت یا تابعیت ترکیه، هزینه مهاجرت به ترکیه و به طور کلی صفر تا صد مهاجرت به ترکیه در این مقاله به صورت علمی مورد بحث قرار خواهد گرفت. آیا برای مهاجرت ترکیه به ویزای ترکیه نیاز دارم؟ راه های رفت و آمد ایرانیان مهاجرت به ترکیه چیست؟ آیا امکان اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل یا کار مهاجرت وجود دارد؟ چقدر در ترکیه سرمایه گذاری یا خرید خانه کنیم؟ آیا امکان تحصیل زبان انگلیسی در ترکیه وجود دارد؟ در این مقاله سعی شده است پاسخی دقیق و موجه به شما عزیزان بدهیم.
مهاجرت به ترکیه یکی از محبوب ترین گزینه ها برای ایرانیان است زیرا مردم برای سفر نیازی به ویزا ندارند و مهاجرت در این کشور و ترکیه نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی به ایران نزدیکتر است. راه های زیادی برای درخواست مهاجرت برای ترکیه وجود دارد و متقاضیان می توانند برای کار، تحصیل یا سرمایه گذاری مهاجرت در این کشور اقدام کنند. اگر قصد دارید به ترکیه مهاجرت بروید، باید از وضعیت تحصیلی، اقتصادی و شغلی این کشور مطلع شوید. در نتیجه موسسه مهاجرت اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار داده است
ترکیه که با نام جمهوری ترکیه نیز شناخته می شود، کشوری در منطقه اوراسیا است که بیشتر آناتولی در آسیا و کوچکترین قسمت تراکیه در اروپا قرار دارد. همسایگان گرجستان گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، ایران، یونان و بلغارستان هستند. آب و هوای این کشور کوهستانی و کمی بارانی است. جمعیت این کشور تقریباً 34.84 میلیون نفر است.
بزرگترین شهرهای ترکیه استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا و آدانا هستند. هر شهر در کشور دارای یک منطقه تجاری و یک پارک است. ترکیه کشوری توسعه یافته است که برای زندگی بسیار مناسب است.فرهنگ مردم این کشور بسیار متنوع است و فرهنگ های غرب آسیا، شرق اروپا، آسیای مرکزی و قفقاز را در بر می گیرد.
اقتصاد ترکیه ترکیبی از اقتصاد مدرن و بومی است. اقتصاد ترکیه در سال 2020 با 720 میلیارد دلار در رتبه یازدهم جهان قرار خواهد گرفت. همچنین در صنعت خودروسازی بسیار پیشرفته است. بر اساس آخرین آمار این کشور در سال 2015، بیش از 1/3 خودرو در این کشور تولید شده و ترکیه از این نظر رتبه چهاردهم جهان را دارد.

مهاجرت به عنوان یک توریست
ترکیه یکی از موفق ترین کشورها در جذب گردشگر با روند رو به رشدی است. تابستان های زیبا، سواحل دریای سیاه و دریای اژه، قایق های بی نظیر، وجود پرندگان متنوع، انواع جانوران و گیاهان و آب درمانی تنها بخشی از جاذبه های این کشور است. این نوع اقامت به مدت 90 روز (سه ماه) اعتبار دارد.
ایرانی ها می توانند 3 ماه بدون ویزا در ترکیه بمانند. البته گردشگران تا سه ماه آینده قادر به کار، تحصیل و فعالیت اقتصادی نخواهند بود.

مهاجرت به ترکیه با مطالعه
یکی از راه هایی که مهاجرت می تواند در نهایت به ترکیه منتهی شود، تحصیل در آنجا است. ترکیه به دلیل ارتباط با اروپا دانشگاه های معروف زیادی دارد که این کشور را به محلی برای تحصیل برای افراد زیادی تبدیل کرده است. افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند باید بدانند که می توانند این دوره را در مدرسه شروع کرده و در مقاطع بالاتری مانند لیسانس، فوق لیسانس و دکترا ادامه دهند. لازم به ذکر است که اگر قصد تحصیل در مدارس ترکی را دارید باید به زبان ترکی استانبولی روان صحبت کنید.

کودکان باید از سن 7 سالگی در مدارس ترکیه شرکت کنند و تا 18 سالگی به تحصیل ادامه دهند.یکی دیگر از مزایای تحصیل در مدارس ترکیه این است که شهریه ندارد و شهریه در این مدارس رایگان است. همچنین اگر قصد تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارید بدانید که زبان تحصیل در آنجا انگلیسی و ترکی است.

دانشگاه های دولتی این کشور تحصیلات خود را به زبان ترکی ارائه می دهند و اگر قصد تحصیل انگلیسی در ترکیه را دارید باید در دانشگاه های خصوصی این کشور تحصیل کنید.
اگر بخواهند در دانشگاه های ترکیه تحصیل کنند، ابتدا متقاضی باید مدرک داشته باشد. برای کسب این مدرک باید در آزمون مهارتی که توسط مرکز آموزش زبان ترکی برگزار می شود شرکت کنید و نمره قبولی را کسب کنید.
دانشگاه های ترکیه یک آزمون سالانه برگزار می کنند و متقاضیان بر اساس نتایج این آزمون انتخاب می شوند. برخی از دانشگاه ها علاوه بر امتحان، معدل هم دارند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا، متقاضیان باید دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل باشند. آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری دو بار در سال در ترکیه برگزار می شود.

کسانی که مایل به ورود به دانشگاه های دولتی ترکیه و ترکیه هستند باید در آزمونی به نام Yos و متقاضیان ورود به دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه در آزمون دیگری به نام Sat شرکت کنند. البته به شرط داشتن رزومه قابل قبول می توانید از دولت ترکیه برای مهاجرت بورسیه بگیرید و در ترکیه تحصیل کنید.

تحصیل در ترکیه نمی تواند منجر به اقامت دائم این کشور شود و افراد باید پس از فارغ التحصیلی به کشور خود بازگردند. اگر می خواهید اقامت دائم ترکیه شوید، باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای دیگری که منجر به اقامت دائم ترکیه می شود، مانند ویزای کار یا سرمایه گذاری تغییر دهید.مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج
اکثر کشورهای جهان به شهروندان خود اجازه می دهند تا برای همسران خارجی خود اجازه اقامت بگیرند. ترکیه نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر این اقدامات را ارائه می دهد. برای این نوع مهاجرت ارائه سند ازدواج و اثبات قانونی نبودن ازدواج توسط متقاضی کافی است.
به متقاضیانی که برای اقامت در این کشور از طریق ازدواج اقدام کنند، اقامت موقت 3 تا 5 ساله اعطا می شود. تا زمانی که ازدواج آنها در این مدت اعتبار داشته باشد، پس از این اقامت موقت، ممکن است به متقاضیان اقامت در این کشور اعطا شود. این روش یکی از ساده ترین راه ها برای مهاجرت برای آمدن به این کشور و گرفتن مجوز اقامت است. برای انجام این کار، متقاضی باید به سادگی نشان دهد که هدف از ازدواج به دست آوردن مسکن نیست، بلکه جامعه است.
چندین راه برای تأیید این موضوع وجود دارد. اما اگر قصد دارید با یک شهروند ترکیه و مهاجرت در ترکیه برای رابطه جنسی ازدواج کنید، به اندازه کافی خوش شانس خواهید بود که اجازه اقامت در این کشور را دریافت کنید. علاوه بر این، اگر در طول اقامت خود در این کشور صاحب فرزند شوید، فرزندان شما نیز اجازه اقامت و پاسپورت ترکیه را دریافت خواهند کرد.
اما بهتر است به یاد داشته باشید که در ترکیه نیز مانند بسیاری از کشورهای اروپایی ازدواج قانونی برای گرفتن مسکن جرم محسوب می شود. بنابراین در صورت رفع این موضوع، متقاضیان جریمه نقدی و حتی حبس محکوم خواهند شد.
مدارک مورد نیاز برای شهروندی ترکیه
اتباع خارجی در صورت داشتن شرایط زیر می توانند برای تابعیت درخواست دهند:
1. متقاضی باید به سن قانونی رسیده باشد یا بتواند از طریق قیم خود درخواست دهد.
2. پنج سال بدون وقفه در ترکیه زندگی کنید و حداقل 180 روز در سال در ترکیه بمانید.
3. متقاضی باید مدارکی برای اثبات اقامت ترکیه داشته باشد.این اسناد را می توان به روش زیر دانلود کرد.
• دارای ملک در ترکیه.
• سرمایه گذاری در ترکیه.
• کار در ترکیه با مجوز کار.
• با یک شهروند ترکیه ازدواج کنید.
• روابط نزدیک با خانواده های افرادی که تابعیت ترکیه را دریافت کرده اند.
• فارغ التحصیل از ترکیه.
• بهداشت عمومی بیماری های غیرخطرناک ندارد
• درآمد یا شغلی داشته باشند که بتواند زندگی خود و خانواده خود را در ترکیه تامین کند.
• احترام به امنیت ملی و نظم عمومی.
سوالات متداول نحوه دریافت تابعیت ترکیه از کجا برای شهروندی ترکیه اقدام کنیم؟ درخواست شهروندی ترکیه را می توان از یک فرد یا از طریق نماینده قانونی وی از یک مقام دولتی در محل اقامت وی ​​یا تماس با وزارت امور خارجه دریافت کرد. درخواست ایمیل پذیرفته نمی شود. چقدر طول می کشد تا تابعیت ترکیه را دریافت کنیم؟ پس از تکمیل کلیه مدارک لازم برای درخواست شهروندی، این فرآیند به موقع تکمیل خواهد شد. در غیر این صورت، در صورت ناکافی بودن شواهد زمان می گذرد. آیا اخذ تابعیت ترکیه از طریق مادر یا پدر امکان پذیر است؟ طبق ماده 1 قانون شماره 403 تابعیت ترکیه، فردی که مادر یا پدر ترک دارد حق دارد تابعیت ترکیه را دریافت کند. مدت زمان اقامت در ترکیه برای دریافت شهروندی ترکیه چقدر است؟ در این مدت چه مدت می توانید ترکیه را ترک کنید؟ اقامت دائم در ماده 11 قانون 5901 تعریف شده است. بنابراین برای اخذ تابعیت ترکیه، اتباع خارجی باید به مدت 5 سال در ترکیه اقامت داشته باشند و اگر بیش از شش ماه اقامت نداشته باشند، می توانند به خارج از کشور بروند. در ترکیه.

مهاجرت به ترکیه با سرمایه گذاری
همچنین می توانید با سرمایه گذاری در این کشور مهاجرت به ترکیه بروید.نکته جالب در مورد سرمایه گذاری در ترکیه این است که علاوه بر اخذ اقامت ترکیه، بازده و سود بیشتری را نیز به همراه خواهد داشت. راه های زیادی برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد. به عنوان مثال، متقاضی می تواند با سرمایه گذاری با ثبت نام در یک شرکت یا با انجام تجارت و راه اندازی یک تجارت جدید در کشور، برای مهاجرت درخواست دهد. همچنین در صورت خرید خانه در ترکیه می توانید با سرمایه گذاری و اخذ اقامت ترکیه مهاجرت دریافت کنید.

مهاجرت به ترکیه با خرید خانه
اگر شخصی در ساخت و ساز سرمایه گذاری کند، ملک یا زمین در ترکیه برای زندگی یا تجارت بخرد، حق دریافت e-ikamet و سپس شهروندی را دارد.
اجازه اقامت در ترکیه برای خرید خانه با شرایط زیر صادر می شود:
مالکیت یا خرید ملک یا زمین در ترکیه، به هر قیمتی که باشد، منجر به اخذ اقامت ترکیه می شود، با این تفاوت که اگر ارزش ملک شما کمتر از 250000 دلار باشد، برای یک سال خانه خواهید داشت. ویزا در ترکیه و سپس به مدت پنج سال می توانید برای شهروندی ترکیه اقدام کنید.
طبق قانون مهاجرت ترکیه، اتباع خارجی می توانند با خرید ملک به ارزش حداقل 250000 دلار، تابعیت خود را کسب کنند. اما این بدان معنا نیست که پس از دریافت شهروندی می توانید ملک خود را بفروشید یا آن را به شخص دیگری منتقل کنید. در عوض، باید ملک خریداری شده را به مدت سه سال نگه دارید تا تابعیت خود را حفظ کنید.

اقامت در ترکیه از طریق گردشگری
گردشگران ایرانی می توانند 90 روز بدون ویزا در ترکیه اقامت داشته باشند اما اگر بخواهند بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند باید شرایط و مدارک زیر را برای اخذ اقامت توریست داشته باشند:
• ارائه مدرک صلاحیت مالی.• داشتن پاسپورت معتبر.
• 4 عکس (گرفته شده در 6 ماه گذشته تا زمان درخواست).
• بیمه درمانی معتبر
این مجوز اقامت ترکیه برای گردشگران، بازرگانان، مالکان یا مستاجران، دانشجویان و خانواده های شهروندان ترکیه ای که قصد اقامت بیش از 90 روز در ترکیه را دارند صادر می شود. هنگامی که مجوز صادر می کنید، باید دلیلی برای اقامت، مالکیت ملک یا اجاره بها ارائه دهید.

خرید یا اجاره خانه در ترکیه
هنگام انتخاب خانه، باید فاصله تا دریا، کوه، مرکز شهر، خانه های محلی، جاذبه های گردشگری را در نظر بگیرید. ارزش ملک تحت تأثیر این موارد است. همچنین قیمت خانه در ساختمان مسکونی با داشتن خانه شخصی یا ویلایی برابری نمی کند.
هر خارجی می تواند در ترکیه خانه بخرد. اما یک سری شرایط وجود دارد که باید رعایت شود:
شما فقط می توانید یک ملک داشته باشید.
مساحت خانه نمی تواند بیش از 30 هکتار باشد.
شما نمی توانید خانه ای در نزدیکی یک پایگاه نظامی بخرید.
قبل از انجام کار، باید یک حساب بانکی باز کنید و در اداره مالیات ثبت نام کنید.
اکثر خانه ها آماده نقل مکان، تعمیر و تجهیز هستند. ترک ها به راحتی و سبک توجه زیادی دارند، بنابراین شما گزینه های زیادی برای انتخاب دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − چهار =