ورک استیشن

من به عنوان فردی که همیشه از رایانه شخصی ، حتی در محیط های کاری کار می کند ، هرگز تجربه زیادی با کیس ورک استیشن نداشته ام. اخیراً ، من کنجکاو شده ام که آنها واقعاً چیست و چگونه با رایانه شخصی معمولی تفاوت دارند. سرانجام این امر باعث شد که کمی تحقیق کنم و خواستم آنچه را که پیدا کردم به اشتراک بگذارم.

بنابراین ورک استیشن رایانه چیست؟ ورک استیشن رایانه ای رایانه ای است که به طور خاص برای اهداف کاری طراحی شده است. ایستگاه های کاری معمولاً برای کاربردهای فنی ، هنری یا علمی استفاده می شوند. گاهی اوقات ایستگاه های کاری به شبکه محلی متصل می شوند ، قدرتمندتر از رایانه های شخصی هستند اما با هزینه بالاتری کار می کنند.

هر چند فقط یک جمله کلی برای پوشش دادن همه چیز در مورد آنها کافی نیست. بیایید کمی با ایستگاه های کاری عمیق تر صحبت کنیم!

نگاهی دقیق به ورک استیشن ها

ایستگاه های کاری تقریباً تا زمانی که رایانه وجود داشته است مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع کامپیوترها در ابتدا برای کاربردهای علمی و نظامی طراحی شده بودند. از آنجا که ریزپردازنده اختراع شد ، رایانه ها کوچک شده اند ، و در نتیجه رایانه های ورک استیشن کاربردهای بیشتری در زمینه های تجاری نیز داشتند.

اولین رایانه های تجاری تجاری تجاری واقعی در دهه 1970 توسط شرکت هایی مانند زیراکس ، Texas Instruments ، Lisp Machines و Symbolics ظهور کردند. این رایانه ها در شبکه کار می کردند و بر عملکرد بالا متمرکز بودند در حالی که امکان استفاده تعاملی سنگین را فراهم می کردند.

این نوع رایانه ها به شدت متمرکز مشاغل در همه زمینه های کاری شده اند ، زیرا به کارکنان اجازه می دهد بهره وری را به شدت افزایش دهند. این امر در طول دهه 1970 ادامه داشت و در دهه 1980 ، کامپیوترهای ورک استیشن یک تجارت در حال گسترش بودند.

در دهه 1980 ، رایانه های ورک استیشن برای ارائه انواع نیازهای تخصصی در زمینه های مختلف منشعب شدند. برخی از آنها پیکربندی شده اند تا مجموعه ای از هارد دیسک های با کارایی بالا را برای ایجاد سرورهای شبکه مقرون به صرفه اجرا کنند. سایرین بیشتر روی تنظیمات چند CPU تمرکز می کنند تا بار برنامه های کاربردی فشرده را کنترل کنند. در حالی که برخی از آنها حتی به منظور استفاده از هنر ، مدل سازی سه بعدی و گرافیک رایانه ای با پیشرفته ترین پردازنده های گرافیکی (GPU) ساخته و ارسال می شوند.

ایستگاه های کاری امروزه هنوز همان نقش هایی را دارند که دهه ها قبل انجام می دادند. به منظور انجام وظایفی که رایانه شخصی معمولی قادر به انجام آنها نیست ، بر اساس تخصص های خاص ساخته شده است. با این حال ، مرز بین ایستگاه های کاری و رایانه های شخصی محو شده است. تولید فناوری با کارایی بالا برای رایانه های شخصی معمولی آسان تر می شود و در نتیجه ، بسیاری از عوامل کلیدی که ورک استیشن را یک قدم جلوتر در دنیای کامپیوتر قرار می دهند ، منحصر به فرد نیستند. اگر می خواهید در مورد رایانه های شخصی بیشتر بخوانید ، من در اینجا درباره آنها نوشتم و مقاله نوشتم.

در محیط کار مدرن ، رایانه های ورک استیشن هنوز در برخی زمینه ها برجسته هستند و این باعث صرفه جویی در قدرت و کارایی با هزینه زیاد می شود. به این معنی که رایانه های ورک استیشن در بسته بندی عملکرد و سرعت بسیار بیشتری در همان فضا مانند رایانه شخصی معمولی تخصص دارند. با این حال ، این قیمت بالاتری دارد و یک مصرف کننده معمولی را از کار می اندازد.

اما مشاغل متفاوت عمل می کنند. “زمان پول است” یک جمله بسیار واقعی برای محیط های کار است. به همین منظور ، بسیاری از مشاغل به سرمایه گذاری بسیار بیشتر در رایانه های ورک استیشن برای افزایش بهره وری بسنده می کنند. سرمایه گذاری آنها در این ایستگاه های کاری با افزایش سود آنها در بازه های زمانی طولانی به پایان می رسد.

هدف ایستگاه های کاری رایانه چیست؟

ایستگاه های کاری بسیار شبیه به رایانه های شخصی معمولی روزانه هستند. آنها یکسان عمل می کنند و بسیار شبیه به هم ساخته می شوند. با این حال ، هدف آنها کمی دقیق تر است. برخلاف رایانه معمولی ، کامپیوترهای ورک استیشن طوری طراحی شده اند که تحت فشار بیشتری کار کنند.

این رایانه های تخصصی می توانند تعدادی از نقش های مختلف را ایفا کنند ، اما چند مورد اصلی وجود دارد که واقعاً برجسته هستند:

    ورک استیشن سرور – اینها رایانه هایی هستند که برای عملکرد مانند یک سرور ساخته شده و طراحی شده اند. آنها معمولاً حاوی مقدار زیادی هارد دیسک ذخیره سازی هستند و به ارائه اطلاعات به سایر رایانه های متصل به شبکه اختصاص داده شده است. بسیاری از مشاغل تجاری از این ایستگاه های کاری استفاده خواهند کرد.

    ورک استیشن گرافیک کامپیوتری – این رایانه ها مجهز به برخی از برنامه ها و وظایف گرافیکی سخت ترین در دنیای فناوری هستند. آنها معمولاً دارای مجموعه ای از واحدهای پردازش گرافیکی پیوندی (GPU) هستند که از پیشرفته ترین فناوری ها هستند. این ایستگاه های کاری توسط طراحان بازی استفاده می شود.

    ورک استیشن علوم کاربردی – این رایانه ها برای انجام وظایف و برنامه هایی که نیاز به مقدار زیادی قدرت پردازشی دارند ساخته شده اند. این نوع رایانه ها را در آزمایشگاه های سراسر جهان پیدا خواهید کرد که محاسبات شدیدی انجام می دهند یا در اجرای شبیه سازی یا آزمایش کمک می کنند. ایستگاه های کاری در این زمینه ها به طور معمول دارای چندین واحد پردازش مرکزی (CPU) هستند تا بتوانند از تقاضای عملکردی که بر آنها اعمال می شود ، پیروی کنند.

اینها تنها چند نمونه بزرگ از ایستگاه های کاری رایانه هستند. انواع مختلفی وجود دارد که از تنوع ذخیره سازی زیاد داده ، پردازش گرافیکی سنگین یا ویژگی های پردازش رایانه شدید استفاده می کنند. مانند هر رایانه ای ، زیبایی ایستگاه های کاری در این است که می توانند مطابق مشخصات دقیق مورد نیاز شرکت یا مشاغل سفارش دهنده ساخته شوند!

ویژگی های یک ورک استیشن رایانه ای

کامپیوترهای ورک استیشن دارای چیزهای زیادی هستند که آنها را متمایز می کند. برخی از آنها شاید از نظر بصری کاملاً قابل تشخیص باشند ، در حالی که سایر ویژگی ها به شکل اجزای داخلی ظاهر می شوند.

آنچه ایستگاه های کاری را منحصر به فرد می کند عبارتند از:

    چند مانیتور – در حالی که همیشه برای رایانه های ورک استیشن الزامی نیست ، اما آنهایی که به نظارت همزمان چند چیز اختصاص داده اند ، معمولاً چندین مانیتور را فقط برای یک سیستم در خود جای می دهند.

    شبکه محلی – بسیاری از مشاغل و فضاهای کاری اداری به طور خاص دارای رایانه های زیادی هستند که از طریق سرور به یکدیگر متصل می شوند. این شبکه محلی یا LAN نامیده می شود. رایانه هایی که برای LAN ها راه اندازی شده اند ، داده ها را از طریق سرور به اشتراک می گذارند و می توانند بدون از دست دادن اطلاعات ، داخل و خارج شوند.

    میزهای سازمان یافته و اختصاصی – چیزی که اغلب برای ایستگاه های کاری نادیده گرفته می شود ، نیاز به یک میز اختصاصی برای ورک استیشن است. صرف نظر از اینکه فقط برای یک مانیتور باشد یا چند. یک میز مناسب که به خوبی سازماندهی شده باشد ، ضروری است تا یک ورک استیشن تا حد ممکن مولد باشد.

    CPU های متعدد – ایستگاه های کاری معمولاً بیش از یک پردازنده در خود دارند. این به دلیل تقاضای عملکرد بالا است که از خود کامپیوتر مورد نیاز است. برای اجرای صحیح کلیه وظایف مورد نیاز خود به بیش از یک پردازنده نیاز است.

    پردازنده های گرافیکی پیشرفته – بسیاری از رایانه های ورک استیشن حداقل از یک پردازنده گرافیکی خط اصلی استفاده می کنند. دلیل این امر این است که بسیاری از ایستگاه های کاری برای اجرای برنامه هایی که شامل گرافیک رایانه هستند مورد نیاز است و حتی اگر اینطور نباشد ، خود GPU می تواند بخشی از بار CPU را نیز بر عهده بگیرد.

    ECC RAM – راهی کوتاه برای گفتن Error Correct Code RAM. بسیاری از ایستگاه های کاری ، به ویژه آنهایی که برای انجام وظایف سرور ساخته شده اند ، دارای ECC RAM هستند. این RAM به طور خاص برای تصحیح خطاهای احتمالی در داده های دریافت شده طراحی شده است ، که در سیستمی طراحی شده است که به طور مداوم بدون استراحت کار می کند.

تفاوت بین ورک استیشن و رایانه های شخصی

گذشته از ویژگی های خاصی که قبلاً در مورد ایستگاه های کاری ذکر شد ، مواردی وجود دارد که آنها را از رایانه شخصی معمولی متمایز می کند.

    عملکرد – کامپیوترهای ورک استیشن نسبت به رایانه های خانگی معمولی قدرتمندتر هستند. آنها با قدرت در ذهن ساخته شده اند. با چندین پردازنده ، پردازنده گرافیکی یا هارد دیسک ، ایستگاه های کاری معمولاً با جهش بیشتری قادر به انجام وظایفی هستند که از یک رایانه معمولی به آنها داده می شود.

    قابلیت اطمینان – هنگامی که یک کامپیوتر ورک استیشن ساخته می شود ، با در نظر داشتن قابلیت اطمینان در ذهن ایجاد می شود. این رایانه ها اغلب بدون وقفه هر روز بدون وقفه کار می کنند. گاهی اوقات آنها هرگز در خارج از قطعی برق خاموش نمی شوند. در نتیجه ، کامپیوترهای ورک استیشن طوری طراحی شده اند که در این شرایط سخت کار کنند و نسبت به کامپیوترهای خانگی خود بسیار قابل اعتمادتر هستند.

    هزینه – بزرگترین تفاوت بین رایانه شخصی و ورک استیشن محدوده قیمت آنها است. از آنجا که ایستگاه های کاری با هدف صرفه جویی در زمان در طی سالها خریداری می شوند ، آنها با عملکرد و قابلیت اطمینان بیش از حد ساخته می شوند. در نتیجه ، غیرقابل انکار است که هزینه یک کامپیوتر ورک استیشن بسیار بیشتر از رایانه شخصی است.

کارکرد موثر (نتیجه گیری)

ایستگاه های کاری موضوعی جالب برای من هستند زیرا معمولاً نسخه های رایانه هایی را که در خانه از آنها استفاده می کنیم بسیار تقویت کرده اند. برای علاقه مندان به کامپیوتر ، چنین سیستم های قدرتمندی بسیار قابل تامل هستند. از آنجا که خودتان کمی بیشتر در مورد آنها می دانید ، امیدوارم بتوانید جذابیت یک کامپیوتر ورک استیشن را مشاهده کنید!

اگر سوالی دارید ، به وب سایت رایان وی آی پی مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =