10 نمونه از بهترین معماران و طراحی های ساختمان و کارهای آنها

بهترین معماران تمام زمان، رتبه بندی شده است در زیر به ترتیب

1

آنتونی گوودی

گوید تمام فعالیت خود را در بارسلونا انجام داده است، جایی که او تمام پروژه هایش را ساخت، معروف ترین آن کلیسای 1883 است که به نام La Sagrada Familia شناخته می شود، هنوز هم در حال ساخت است. سبک او ترکیبی زیبا از عناصر باروک، گوتیک، مغولی و ویکتوریا بود که اغلب کار کاشی های زینتی را برجسته می کردند و بر اشکال موجود در طبیعت تأثیر می گذارند؛ نفوذی که می تواند در ستون های درختی دیده شود، کلیسا، و همچنین نما یکنواخت یکی دیگر از آثار معروف خود، بلوک آپارتمان شناخته شده به عنوان کاسا میلا (الهام گرفته از کوه چند قله فقط در خارج از بارسلونا به نام مونتسرات). کار گادین تاثیر زیادی بر نسل های مدرنیست دارد.

آنتونی گودی، La Sagrada Familia، 1883

2
Frank Lloyd Wright

فرانک لوید رایت

مادری ویسکانسین، رایت انقلابی معمار قرن بیست و یکم، و تربیت او در غرب آسیا نقش مهمی در شکل دادن حساسیت او ایفا می کند. ریت با الهام از ساختمان های کم عمق که دشت های آمریکایی را خرد کرده اند، سبک خانه پروری را به عنوان یک واکنش زیبایی شناسی ویکتوریا، که بر روی دکور تیره تأکید می کند، و دکوراسیون های شلوغ در داخل و خارج، ایجاد می کند. در عوض، رایت با توجه به خطوط افقی، هندسه های تمیز را به کار می برد. معروف ترین ساختمان او، Falling Water (محل اقامت در Bear Run، PA، برای کارگردان دپارتمان فروشگاه پیتسبورگ، Edgar Kaufmann در سال 1935 طراحی شده) ویژگی های بالکن مستطیلی است که به نظر می رسد به شناور بیش از آبشار طبیعی وارد شده در خانه است. بعدها در دوران حرفه ای او، رایت عناصر منحنی شکل را در بر می گیرد، جابجایی که بیانگر جالب ترین آن در موزه سولومون ر. گوگنهایم است.

 

پیشنهاد می کنیم مقاله معمار معروف میس وندروهه – Neo Miesian چیست؟ را حتما بخوانید.

3
Mies Van der Rohe

میس ون دو روه

معمار آلمانی، میس واندر رود، به شدت به این نظریه که “کمتر است بیشتر” است، معماری را به شکل های سبک هندسی متصل می کند و راه را به مینیمالیسم نشان می دهد. او تمامی آثار تزئینی را از بین برد، با استفاده از ویژگی های ذاتی مواد مانند فولاد و بشقاب شیشه ای برای تعریف ظاهر ساختمان هایش. این رویکرد از یک فرم اعتباری دیگر به دست می آید که عملکردی است که در Dauzo Bauhaus تأسیس شده است، که در آن قبل از اینکه نازی ها آنرا پایان دهند، به عنوان مدیر قبلی خدمت می کردند. طرح های او تاکید بر عقل گرائی و کارایی به عنوان مسیر زیبایی است، نزدیک به نمونه های Pavilion بارسلونا، ساخته شده برای نمایشگاه آلمان برای نمایشگاه بین المللی 1929 در بارسلونا. در آن، شما می توانید ببینید که در حالی که میس (نام که توسط او شناخته شده ترین) جزئیات نقاشی های تزئینی، او بود غلبه ناکافی، به عنوان استفاده های لیبرال از سنگ مرمر، عقیق قرمز و تراورتن در ساختار است. شاهکار حاصل تنها به نظر می رسد با برج های سایگرام میس در نیویورک هماهنگ شده است.

 

4
Philip Johnson

فیلیپ جانسون

نقش جانسون به عنوان مدیر بنیاد معماری وزارت معارف، تاثیر زیادی بر این زمینه داشت و او را دروازهبان معرفی کرد که از سال 1935 به بعد شکل های معماری را شکل داد. او همچنین به عنوان یک طراح در حق خود بوده است، هرچند منصفانه است که بگوییم او بیشتر از یک پالایش دهنده ای از ایده های دیگران است تا اینکه یک نوآور بود. با این وجود، کار او وضعیت خاصی را در تعدادی از موارد به دست آورد، به ویژه در اقامتگاهی که برای خود در سال 1949 ساخته شده بود. این خانه یک تقطیر رویکرد مسی ون دو روه است و در واقع، جانسون خودش اشاره کرد که ” از خانم ها. “یک جعبه شفاف در میان زمینه های با ظرافت زیبا، خانه های شیشه ای مرز بین داخل و خارج، عمومی و خصوصی را از بین می برد. استفاده گسترده از شیشه های بشقاب بدون شک بسیاری از معمار را برای پیشرفت های لوکس در حال حاضر الهام می گیرد. جانسون به همین ترتیب موج پست مدرن را با ساختمان “Chippendale” خود برای AT & T (که در حال حاضر به صورت خصوصی متعلق به آن) است، رانده است، به همین دلیل برای تاج زرد شکسته خود، شبیه به بالای یک پسر کلاسیک 18 ساله کلاسیک است.

Eero Saarinen

Eero Saarinen

در دوران پس از جنگ، فلسفه خط مستقیم باوهاوس به سبک بین المللی تبدیل شد، به زیبایی شناسی برای مقاصد جدید کسب و کار و ساختمان های اداری دولتی در سراسر جهان. در اصل، ایده آل مدرنیسم سادگی، یک شکل از سازگاری سازمانی بود، و در مقابل این زمینه است که طرح های نیمه قرن Eero Saarinen به عنوان یک اصلاح خوش آمدید خدمت کرده است. برخلاف جعبه استاندارد که توسط سبک بینالمللی تصویب شده است، سارینن از منحنی های منفجره استفاده می کند که به معماری آن حس تحولات فراوانی می دهد – بیشتر به ویژه در ترمینال JFK 1962 برای هواپیماهای TWA که اکنون از بین رفته اند. این سقف قورباغه ای و داخلی بی نظیر هنوز هیجان انگیز هستند، اما این حس معماری در حال پرواز است یک علامت تجاری Saarinen است، که در سایر پروژه ها مانند طراحی 1947 خود برای دروازه دروازه ای سنت لوئیس مشهود است.

Eero Saarinen، ترمینال TWA، 1962

6
Richard Rogers

ریچارد راجرز

زمانی که مرکز Pompidou در سال 1977 آغاز شد، در آن زمان به عنوان اصطلاح شناسی تکنیک و اصطلاح گرای ساختاری، شناخته شده بود. معمار بریتانیایی ریچارد راجرز یکی از پیشگامان اصلی سبک بود. این ساختمان که به عنوان نهاد مرکزی پاریس برای هنر مدرن و معاصر طراحی شده است، پیشنهاد می کند که ساختار به بیرون برسد و سیستم های گرمایشی و لوله کشی آن به عنوان نمای نما در نظر گرفته شده است. این نیز دارای یک پله برقی در فضای باز است که از ارتفاع ساختمان بالا می رود. راجرز یک رویکرد مشابه را برای یکی دیگر از ساختمان های نمادینش که مقر Lloyd’s of London بود، در نظر گرفت.

ریچارد راجرز، مرکز جورج پمپیدو، 1977

7
Frank Gehry

فرانک جیری

این معمار غرب ساحل بدون شک در حال حاضر معروف ترین در جهان است، به لطف طراحی سال 1997 خود برای شعبه موزه گوگنهایم در بیلبائو، اسپانیا. گرچه گری قبلا در زمینه خود به خوبی شناخته شده بود، به عنوان اشکال گوناگون شایسته ای که به نظر می رسید بر گرانش و منطق روش های ساخت و ساز متعارف برود، گوگنهایم بیلبائو بهترین نمونه ای از سبک است که به کمیسیون های بی شماری اعمال می شود مانند Disney Hall در لس آنجلس و مرکز آمار MIT در کمبریج MA. در تیتانیوم پوشیدنی، گوگنهایم بیلبائو یک کشتی بزرگ را در امتداد رودخانه نروین نشان می دهد. این ساختمان همچنین با احیای ثروت از شهر میزبان خود، که بزرگترین کشور در باسک است، به حساب می آید.

گوگنهایم بیلبائو، 1997
عکاس: Courtesy CC / Flickr / Fmpgoh

8
Norman Foster

نورمن فاستر

طرفداران فرانک لویید رایت، لودویگ میس ون د روه و لو کوربوزیه، معمار بریتانیایی نورمن فاستر در اوایل دوران حرفه ای خود به عنوان همکار بکمینستر فولر، چشم انداز و مخترع گنبد ژئودزی شناخته شد. الگوی تسلیتی اخیر از فرم های مثلثی باید بر جوان فاستر تاثیر گذارد؛ از آنجاییکه معروف ترین ساختمان ها، سطوح مشابهی را برای نمادهای خود دارند. نمایشگاه A: 30 St Mary Ax در لندن، همچنین نام مستعار Gerkin، یک آسمانخراش تجاری در ناحیه مالی لندن است که در سال 2004 افتتاح شد. شکل آن مانند ترشی مانند یک نقطه به عنوان یک آیکون بین المللی تبدیل شده و به عنوان مترادف با لندن به عنوان برج ایفل با پاریس.

 

پیشنهاد : دانلود پروژه های بیمارستان

نورمن فاستر، گرکین، 2004

9
Renzo Piano

رنزو پیانو

بر خلاف سایر معماران این لیست، معمار ایتالیایی Renzo Piano برای داشتن یک سبک منحصر به فرد شناخته نشده است. در عوض، ساختمان او متمایز شده است، از نئو براتالیست طراحی خود را برای خانه موزه ویتنی در منطقه Meatpacking، به مجموعه ظریف و سبک پر از مینول در هوستون تگزاس، که شبیه یک نسخه بیش از حد از اواسط قرن خانه توسط مدرنیست غرب ساحل، ریچارد نوترا. با این حال، پروژه های او اغلب یک نگاه صنعتی یا تکنولوژیکی خاصی دارند (دندان هایش را قطع کرد و به کمک ریچارد راجرز در طراحی مرکز پمپیدو کمک کرد). Shard در لندن بزرگترین ساختمان خود را تا به امروز دارد، آسمانخراش 95 طبقه ای که از شیشه و فولاد به شدت سقوط کرده و تبدیل به شناخته شده ترین آثار او شده است.

رنزو پیانو، Shard، 2013

10
Santiago Calatrava

سانتیاگو کالاتراوا

کار این معمار اسپانیایی به عنوان نئوفوگرام توصیف شده است، اگر چه فاکتورهای علمی تخیلی ممکن است به توصیف آن نزدیک تر باشد. ساختمان های او اغلب شبیه به ریشه های دایناسورهای رباتیک خاموش است، اگر چنین چیزهایی وجود داشته باشد. پروژه هایش قطعا توجه جهانی را جذب کرده و شهرت خود را برای هزینههای عظیم به دست آورده است. با این وجود هیچ انکار نمیکند که کلاتراوا یکی از معماران متمایز که امروزه کار می کند، به عنوان شناخته شدهترین آثار خود یعنی مرکز حمل و نقل برای مرکز تجارت جهانی است. در نهایت پس از سالها تاخیر و انفجار هزینه ها، مرکز ترانزیت یک چشم انداز در سفید است، درون آن غرق در شیشه ای است که اجازه می دهد نور روز به فیلتر اصلی آن وارد شود. همانطور که اتفاق می افتد، Calatrava ساختمان دیگری در WTC، یک کلیسای Orthodox یونانی است که جایگزین یکی در حملات 9-11 تخریب شده است. این نیز در سفید پوشیده است در حالی که شکل آن بر اساس حجاب صوفیان مشهور در استانبول است.

سانتیاگو کالاتراوا، مرکز حمل و نقل WTC، 2016

 

 

منبع » timeout

Random Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

20 + هفده =