معماری چیست؟ تعریف معماری : تعریف معماری ( معماری چیست؟ )

تعریف معماری ( معماری چیست؟ ) و دیدگاه معماران بزرگ و شاید مفهوم تعریف کلی را در این مقاله رسانده باشد.

تعریف معماری ( معماری چیست؟ )

 

معماری یک اشتیاق، یک حرفه، فراخوانی – و همچنین یک علم و یک کسب و کار است. این به عنوان یک هنر اجتماعی و همچنین یک علم حیله شناخته شده است. آرشیتکت باید از بالاترین کیفیت طراحی باشد. معماری، به گفته مارکوس ویتروویوس، معمار و مورخ بزرگ رومی، “استحکام، کالا و لذت” را فراهم می کند.

 

معماری یک کاری است برای حمایت از انواع فعالیت های انسانی را فراهم می کند.

 

آرشیتکت به سازگاری انسان با هماهنگی به محیط کمک می کند در حالیکه ارتقاء سلامت و رفاه، غنی سازی زندگی از لحاظ زیبایی و معنوی، ارائه فرصت های اقتصادی و ایجاد میراثی است که نشان دهنده فرهنگ و سنت های نمادین است.

 قرن اول پیش از میلاد معمار رومی ویتروویوس نویسنده رساله D architectura است. این اثر به ۱۰ کتاب با برنامه ریزی شهری و معماری تقسیم می شود. مصالح ساختمانی؛ ساخت معبد؛ ساختمان های عمومی؛ ساختمان های خصوصی؛ ساعتها هیدرولیک؛ و موتورهای نظامی و نظامی. کار او به عنوان کتاب متنی کلاسیک از زمان های رومی باستان به رنسانس مورد استفاده قرار گرفت.

استحکام به تمامیت و دوام ساختاری اشاره دارد؛

کالا به عملکرد فضایی اشاره دارد یا به عبارت دیگر “خدمت به اهدافش” و اجرای عملکردی که ساختمان ساخته شده است؛

لذت بدان معنی است که ساختمان نه تنها زیبایی و بصری زیبا است، بلکه روحیه ها را افزایش می دهد و حواس را آماده می کند.

 

چرا معماری می تواند بهترین و مناسب ترین شکل های هنری در نظر گرفته شود.

 

با توجه به زمینه، معماری می تواند به هر ساختمان یا ساختار ساخته شده از انسان مانند یک برج یا بنای یاد شده اشاره کند؛ یک ساختمان یا ساختار ساخته شده توسط انسان که مهم، بزرگ و یا بسیار خلاق است؛ یک شیء به دقت طراحی شده، مانند یک صندلی، یک قاشق یا یک کتری چای؛ طراحی یک منطقه بزرگ مانند یک شهر، شهر، پارک یا منظره؛ هنر یا علم طراحی و ساخت ساختمان ها، سازه ها، اشیاء و فضاهای بیرونی؛ یک سبک ساختمان، روش یا فرآیند؛ یک برنامه برای سازماندهی فضا؛ مهندسی ظریف طراحی برنامه ریزی شده از هر نوع سیستم؛ ترتیب سیستماتیک اطلاعات یا ایده ها؛ جریان اطلاعات در یک صفحه وب.
هنر، معماری و طراحی

 

همچنین، کلمه معماری می تواند اشیایی را که دارای شکل قوی یا خطوط زیبا هستند را توصیف کند – یک گلدان معماری؛ مجسمه سازی ؛ شکل سنگی پارچه و لباس . شاید این استفاده از کلمه معماری است که آب های تعریف معماری را مختل کرده است.

هنگامی که یک طراحی معماری تبدیل به ساختمان می شود؟

معمار آمریکایی فرانک لوید رایت (۱۸۵۵-۱۹۵۹) نوشت: “زمین ساده ترین شکل معماری است، به این معنی که محیط ساخته شده منحصرا انسان ساخته نشده است. اگر راست می گویید

منبع ها : thoughtcoraic
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *